شناسهٔ خبر: 28259182 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

پیام نیروی انتظامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی، فرا رسیدن ماه مهر؛ فصل بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی را تبریک گفت.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری ایسنا: به نقل از سایت پلیس در متن این پیام آمده است:

«تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان از دیرباز در فرهنگ غنی دینی و ملی ما واجد والاترین جایگاه بوده و در جهان معاصر هم آموزش و پرورش به‌عنوان عامل مولد سرمایه‌های ارزشمند انسانی و محور توسعه پایدار تلقی شده و از نقشی کم نظیر در رشد و پیشرفت همه‌جانبه جوامع برخوردار می‌باشد.

رهبر فرزانه انقلاب نیز آینده کشور را مرهون تلاش امروز آموزش و پرورش دانسته و همواره همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها را به همکاری با این نهاد اثرگذار دعوت نموده اند.

در این پیام با اشاره به فرمایشی از امیرمومنان حضرت علی بن ابیطالب (ع) در منزلت آموزش و آموختن که "هرکس به من کلمه‌ای بیاموزد به درستی مرا بنده خود ساخته است"، آمده است: براین باوریم که مدارس، نخستین مکان ترویج دانش، معرفت و مهم‌ترین پایگاه جامعه پذیری و اجتماعی شدن نسل آینده ساز است.

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که قدرت پیش برندگی، سربلندی ملی، ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی در دست مللی که بر مسند دانش و آگاهی تکیه کرده اند، قرار گرفته است و نه ملت‌های وابسته به منابع مادی و در این عرصه رقابت، ملت بزرگ ایران در سایه سار برخورداری از نیرو‌های جوان و با انگیزه و نخبه در مسیر رشد و تعالی می‌باشد.

این پیام می‌افزاید: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مقطع زمانی بازگشایی مدارس در سال جاری، تلاقی آن با ایام الله ماه محرم الحرام تداعی بخش قیام عاشورا و هفته دفاع مقدس است و همه امت اسلامی در چنین روز‌هایی به یاد می‌آوردند که چگونه از خودگذشتگی، ایثار و شهامت جوانان این مرز و بوم اسلامی سبب شد تا دشمنان ددمنش و قسم خورده، زمین گیر شده و به زانو درآیند.

بازنمایی دوباره تصاویر مربوط به آن روز‌های به یاد ماندنی، پر حماسه و بازخوانی فرهنگ دفاع مقدس بر همگان روشن می‌سازد که چه جوانه‌های نیکوسرشتی همچون "بهنام محمدی" و " حسین فهمیده‌ها " برای حفظ و پاسداری از نهال نوپای انقلاب اسلامی خون مطهرشان را تقدیم کردند.

خداوند را شاکریم که آن نهال نوپای روز‌های نخست انقلاب به چنان درخت تنومند و پرثمری بدل گشته که قدرت‌های سلطه گر جهان توان وارد ساختن خدشه به بدنه مقدس آن را ندارند و حال وظیفه حراست از این شجره طیبه بر عهده تک تک دانش آموزان و آتیه سازان است.

در این بین مطالعه دوباره و حتی چندباره وصایای باقی مانده از شهدای گرانقدر به راستی راهگشای زندگی امروز و آینده نسل سوم و چهارم انقلاب است، نسلی که هرچند فضای جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس را از نزدیک تجربه نکرد، اما به واسطه همین وصیت‌های پرمغز می‌توانند به حقایقی ارزنده و بی بدیل دست یابد.

در پـایان، فــرصت را غنیمت شمـرده، مراتب سپاس و قدرشناسی خود را به اساتید، معلمان، مربیان و خانواده فرهیخته و زحمت کش آموزش و پرورش که با همت و تلاش خود در راستای تربیت نیروی انسانی عالم، خلاق و پایبند به ارزش‌ها و اخلاق حسنه، گام‌های مؤثری بر می‌دارند، تقدیم و اعلام می‌داریم با استعانت از خداوند متعال و در سایه همکاری و مشارکت مردم خوب، همچون همیشه در برقراری نظم و امنیت اجتماعی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.»

نظر شما