شناسهٔ خبر: 28254284 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

آمریکا با عملیات هلی‌بُرن سرکردگان ارشد داعش در سوریه را فراری داد

رسانه‌های سوریه گزارش دادند آمریکا بار دیگر سرکردگان ارشد گروه وهابی-صهیونیستی داعش در دیرالزور را به مناطق نامعلومی منتقل کرده است.

صاحب‌خبر -

آمریکا با عملیات هلی‌بُرن سران ارشد داعش در سوریه را فراری دادبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، آمریکا سرکردگان ارشد گروه تروریستی داعش را از دیرالزور فراری داده است.

خبرگزاری رسمی دولت سوریه «سانا» به نقل از منابع محلی گزارش داد که ائتلاف آمریکایی موسوم به ائتلاف به اصطلاح  بین‌المللی ضدداعش در سوریه بار دیگر با استفاده از بالگرد و عملیات هلی‌بُرن عناصر ارشد گروه تروریستی-تکفیری داعش را از دیرالزور به مکان نامعلومی منتقل کرده است.

ائتلاف آمریکایی پیش از این نیز در موارد بسیاری در دفاع از گروهک‌های تروریستی حاضر در سوریه عملیات متعددی انجام داده است.

در روز 8 دسامبر نیز دو جنگنده اف-15 آمریکا با استفاده از بمب‌های ممنوع‌شده مناطقی از استان دیرالزور را بمباران کردند.

ماه ژوئیه نیز جنگنده‌های ائتلاف سعودی دو منطقه مسکونی در دیرالزور را هدف حمله قرار دادند. در پی این حمله بیش از 30 تن از افراد غیرنظامی کشته و زخمی شدند. در ماه ژوئن نیز ائتلاف آمریکایی مواضع نیروهای ارتش سوریه در منطقه ابوکمال استان دیرالزور را بمباران کرد که در این حمله شماری از نظامیان سوری کشته و زخمی شدند.

آمریکا و شماری از متحدانش در سال 2014 بدون اجازه رسمی دولت سوریه و با ادعای مبارزه با داعش عملیات هوایی خود را در سوریه آغاز کردند.

انتهای پیام/

نظر شما