شناسهٔ خبر: 28231017 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

جایگاه ویژه قرائت قرآن در مجالس عزاداری حسینی هیئت امام مهدی(عج) اهواز

گروه فعالیت‌های قرآنی ـ حسینیه امام مهدی(عج) اهواز با برنامه‌ریزی فرهنگی در دهه اول محرم در کنار برپایی مراسم سخنرانی و نوحه‌خوانی فرصت ویژه‌ای برای قرائت قرآن کریم در نظر گرفت.

صاحب‌خبر -

معزالدین جلالی عضو هیئت حسینیه امام مهدی(عج) اهواز در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان اظهار کرد: قرآن و اهل‌بیت(ع) دو بال جدا نشدنی هستند و ما باید در مراسم‌های مذهبی به ویژه عزاداری سالار شهیدان امام‌حسین(ع) به مباحث قرآنی توجه داشته باشیم و همواره برای زنده نگهداشتن اسلام واقعی به قرآن و اهل‌بیت(ع) رجوع کنیم چراکه پیامبر(ص) در حدیث ثقلین، قرآن و اهل‌بیت(ع) را دو عنصر جدانشدنی در اسلام دانسته‌اند.

جایگاه ویژه قرائت قرآن در مجالس عزاداری حسینی هیئت امام مهدی(عج) اهواز

وی ادامه داد: خوشبختانه در سالهای اخیر با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم با قاریان کشوری و استانی، حسینیه امام مهدی(عج) که در کوی لشکرآباد قرار دارد در دهه اول محرم در کنار برپایی مراسم سخنرانی و نوحه‌خوانی فرصت ویژه‌ای برای قرائت قرآن کریم در نظر گرفته است که هر شب قبل از سخنرانی آیات قرآن کریم توسط قاریان مدعو قرائت می‌شود.

جایگاه ویژه قرائت قرآن در مجالس عزاداری حسینی هیئت امام مهدی(عج) اهواز

جلالی گفت: قاریانی همچون سجاد مطرودی، محمد عچرشاوی، محمود یزدی، سجاد نیل درار، خلیل سواری، ناجی حیدری، قاسم مقدمی، سید کریم موسوی در مراسم عزاداری حسینی به قرائت قرآن کریم پرداختند که با استقبال حاضران روبرو شد.

عضو هیئت حسینیه امام مهدی(عج) اهواز بیان کرد: از همه قاریان و عزادارانی که در مراسم عزاداری دهه اول محرم هیئت نورالمهدی(عج) حسینیه امام مهدی(عج) حضور داشتند قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام

نظر شما