شناسهٔ خبر: 28211940 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

استان‌هایی که امروز و فردا درگیر سیل و طوفان هستند

جامعه > محیط زیست - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در استان گلستان بر اثر وقوع طوفان به 20 واحد مسکونی در شهرهای علی‌آباد و آزادشهر و بندرترکمن خسارت وارد شده است.

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرآنلاین مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: 6 استان کشور از جمله استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، سمنان،گلستان و همدان متاثر طوفان، سیل و رعد و برق هستند.

وی افزود: 62 امدادگران هلال احمر در قالب 18 تیم امدادی به 209 نفر در 7 شهر و روستا امدادرسانی کردند و به 45 نفر خدمات اسکان اضطراری ارائه دادند و یک نفر را به مراکز امدادی منتقل کردند.

سیلاب

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امدادگران هلال احمر از 2 واحد مسکونی متاثر از سیل آب تخلیه کردند و 10 دستگاه چادر و 400 کیلوگرم نایلون در بین سیل زدگان توزیع کردند.

سلیمی بیان کرد:در استان سمنان بر اثر بارش شدید و ناگهانی باران در روستاهای ارمیان و قدس مشکلاتی گزارش و در مسیر جنگلهای ابر شاهرود تردد خودرو‌های عبوری مختل شده است که تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر به مناطق حادثه دیده اعزام شدند.
وی افزود: همچنین در استان گلستان بر اثر وقوع طوفان آسیب‌هایی به چند واحد مسکونی در شهرهای علی‌آباد و آزادشهر و بندرترکمن ( روستاهای عرفان و سنگ‌درین متعلق به شهرستان علی‌آباد) گزارش شده که تیم‌های عملیاتی در منطقه حضور داشته و مشغول به امدادرسانی به حادثه دیدگان هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد:در مجموع در استان گلستان تا این لحظه آسیب‌هایی به ۲۰ واحد مسکونی گزارش شده است و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

 

45231

 

نظر شما