شناسهٔ خبر: 28211360 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

دهقانی: به دنبال پاداش مدال پاراآسیایی برای تأمین مخارج زندگی‌ام هستم‌

‌ملی‌پوش هرمزگانی تیم دوومیدانی معلولین و جانبازان ایران در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا گفت: برای کسب مدال طلا به مسابقات پاراآسیایی جاکارتا می‌روم تا با پاداش آن مخارج زندگی‌ام را تأمین کنم.

صاحب‌خبر -

‌حسن دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه متولد اول مهرماه ۱۳۶۶ در روستای بازیاری از توابع شهرستان میناب استان هرمزگان هستم، اظهار کرد: ۱۸ سال است زیر نظر آقای روشن قیاس تمرین می‌کنم در حال حاضر نیز در اردوی تیم ملی برای مسابقات پاراآسیایی جاکارتا هستم.

وی در تشریح مدال‌ها و افتخاراتی که کسب کرده است، افزود: در مسابقات جهانی داخل سالن سوئد مقام سوم جهان، در مسابقات آسیا و اقیانوسیه تونس نایب‌قهرمان، در مسابقات جهانی ایتالیا مقام چهارم را به دست آوردم و در مسابقات جهانی جمهوری چک رکورد پرتاب نیزه را با مسافت ۴۹ متر و ۴۰ سانتی‌متر زدم و موفق به کسب مدال طلا شده و در پرتاب دیسک نیز مقام سوم را به دست آوردم، در بازی‌های آسیایی کره اولین هرمزگانی بودم که توانستم مدال نقره بازی‌های آسیایی را کسب کنم، در مسابقات جهانی تایلند نیز توانستم مدال نقره و برنز را در پرتاب وزنه به دست آورم.

ملی‌پوش هرمزگانی تیم دوومیدانی معلولین و جانبازان ایران در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا با اشاره به اینکه امیدوارم بتوانم مدال خوش‌رنگی برای استان هرمزگان و روستای بازیاری کسب کنم، تصریح کرد: دهم مهرماه برای مسابقات اعزام می‌شویم، ۱۴ مهر افتتاحیه بازی‌هاست و من در ۱۵ مهر مسابقه دارم.

برای کسب مدال طلا به مسابقات پاراآسیایی جاکارتا می‌روم

دهقانی با بیان اینکه برای کسب مدال طلا به مسابقات پاراآسیایی جاکارتا می‌روم تا با پاداش آن مخارج زندگی‌ام را تأمین کنم، عنوان کرد: در مسابقات آسیایی به علت تک رشته بودن تنها در یک رشته می‌توانم شرکت کنم درحالی‌که در مسابقات جهانی در رشته پرتاب دیسک و نیزه نیز شرکت می‌کردم، به همین ترتیب در این مسابقات در رشته پرتاب وزنه  شرکت می‌کنم.

از مسئولین انتظار دارم وعده سر خرمن ندهند

وی با اشاره به اینکه از مسئولین انتظار دارم پای قول‌هایی که می‌دهند بایستند و وعده سر خرمن ندهند، خاطرنشان کرد: من تمام زندگی و درآمدم از ورزش است و اگر حمایتی نباشد درآمد دیگری ندارم.

هنوز بابت زمین پس گرفته‌شده بدهکارم

ملی‌پوش هرمزگانی تیم دوومیدانی معلولین و جانبازان کشورمان در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا با بیان اینکه در مسابقات ۴ سال پیش قول‌های بسیار زیادی به من دادند، ابراز کرد: زمینی به من دادند که دوباره آن را پس گرفتند و بنده درحالی‌که زمین را فروخته بودم تا بخشی از هزینه‌هایم را تأمین کنم مجبور شدم پول آن را به خریدار بازگردانم، از ۱۷ میلیونی که پرداخت کردم ۱۰ میلیون تومانش را دادند، در این زمینه یک چک ۵ میلیونی مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان و یک چک دومیلیونی شهردار سابق میناب دادند، مدیر ورزش و جوانان میناب که قرار بود ۷ میلیون تومان پرداخت کند هم زیر قولش زد، قرار بود در آخر هفته دولت سال جاری این مبلغ را پرداخت کند که بازهم بدقولی کرد.

هیچ‌کس سراغی از من نمی‌گیرد و حمایتی نمی‌کند

دهقانی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ‌کدام از مسئولین برای مسابقات آسیا بدرقه‌ای نکرده‌اند و در حال حاضر هزینه اعزامم را دبیر هیئت جانبازان و معلولین استان تقبل کرده است، بیان کرد:  برای مسابقات جهانی تایلند که رفتم نه استاندار نه فرماندار میناب نه مدیر ورزش و جوانان میناب هیچ‌کدام از من استقبال نکردند، برای اعزامم به مسابقات جاکارتا نیز هیچ‌کدام از مسئولین جز رئیس و دبیر هیئت جانبازان و معلولین استان و مربی‌ام هیچ‌کس سراغی از من نمی‌گیرد و حمایتی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه برای تمرین‌هایم مجبورم پنج روز در هفته ۱۲۰ کیلومتر از میناب به بندرعباس بیایم، هزینه رفت‌ و آمدهایم را دبیر هیئت تقبل کرده و بدون حمایت این افراد اصلاً نمی‌توانستم ورزش را به‌صورت حرفه‌ای ادامه دهم، اظهار کرد: هر ورزشکاری تلاش می‌کند مدالی بگیرد تا علاوه بر افتخار از این طریق درآمدی هم‌کسب کند، اما با این شرایط حتی انگیزه‌ای نمی‌ماند که برای کسب مدال تلاش کنم.

ملی‌پوش هرمزگانی تیم دوومیدانی معلولین و جانبازان کشورمان در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا با اشاره به اینکه امیدوارم مسئولین هم پای‌کار بیایند و حمایتم کنند، اضافه کرد: بنده تنها مردی هستم که از استان هرمزگان برای مسابقات آسیایی انتخاب‌شده‌ام و از خانم‌ها نیز تنها فرزانه حیدری برای این مسابقات انتخاب‌شده است، آیا مسئولین از دو نفر هم نمی‌توانند حمایت کنند؟

از استاندار می‌خواهم حمایتی کند تا جلوی خانواده خود شرمنده نشوم

دهقانی با بیان اینکه  از استاندار می‌خواهم حمایتی کند تا جلوی خانواده خود شرمنده نشوم، عنوان کرد: ۲۵ روز دور از خانواده‌ام هستم و باید بتوانم خانواده‌ام را در مدتی که نیستم تأمین کنم تا بتوانم آرامش داشته باشم و در حین تمرین‌ها و مسابقات دغدغه خانواده‌ام را نداشته باشم؛ مسئولین نباید تنها به فکر میز و صندلی‌های خود باشند و باید کمی هم به فکر ما ورزشکاران باشند.

گفت و گو از لیدا رضائی، خبرنگار ایسنا


انتهای پیام

نظر شما