شناسهٔ خبر: 27578479 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تاج: بازی‌های لیگ باید با حضور پرشور تماشاگران و با امنیت و آرامش کامل برگزار شود

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان تأکید کرد بازی‌های لیگ برتر باید با حضور پرشور تماشاگران و با امنیت و آرامش کامل برگزار شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از  سایت فدراسیون فوتبال، نشست بررسی ایمنی و امنیت ورزشگاه‌های کشور در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و امنیتی به‌دعوت فدراسیون فوتبال و با حضور وزیر ورزش و جوانان، معاونت دادستان کل کشور، معاونین دادستانی تهران، جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، نمایندگان وزارت کشور و وزارت اطلاعات، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی تهران بزرگ، مدیران ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها، رؤسای هیئت‌های فوتبال سراسر کشور و مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول در هتل المپیک تهران برگزار شد.

 در این نشست، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه فوتبال در کشور اظهار داشت: ورزش یکی از ارزان‌ترین و در عین حال مؤثرترین ابزارها برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است. رشته‌های مختلف ورزشی به‌ویژه فوتبال می‌توانند در این حوزه تأثیرگذار باشند. مجموع هزینه‌های صورت‌گرفته در فوتبال ما نسبت به بودجه کشور بسیار ناچیز است، با وجود این، شاهدیم که چنین سرگرمی جذابی تا چه‌حد ارزان و در عین حال تأثیرگذار است. فراموش نکنیم که بخش اعظمی از همین هزینه‌های فوتبال هم از طریق منابع خصوصی، حامیان مالی و درآمدزایی حاصل می‌شود. از سوی دیگر طبق آمارها در حدود 50 میلیون نفر از مردم کشور ما هرکدام به‌نحوی به یکی از باشگاه‌های شهرهای مختلف کشور تعلق دارند، یعنی این میزان هزینه توانسته بخش قابل توجهی از اوقات فراغت 50 میلیون نفر از مردم کشور را با یک ابزار بسیار سالم و ارزان پر کند، در واقع بسیاری از مردم کشور با تیم‌های محبوب خودشان به‌نوعی زندگی می‌کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: هدف ما در وزارت ورزش و جوانان ایجاد ثبات و آرامش برای توسعه ورزش در ابعاد مختلف است. امیدوارم با همدلی و هماهنگی همچنین اراده‌ای که در این جمع می‌بینم و با مشارکت همه دستگاه‌ها شاهد اقدامات اجرایی و مؤثری باشیم که منجر به رفع مشکلات اساسی ورزشگاه‌های کشور شود. اگر همین جمع با همدلی، هم‌افزایی و اتحاد به‌دنبال حل مشکلات استادیوم‌ها باشند به‌نظر من عبور از این مشکلات دشوار نخواهد بود، در این بین باید توجه داشت که نقش رسانه‌ها نیز بسیار مهم و تأثیرگذار است.

رئیس فدراسیون فوتبال نیز در بخش دیگری از این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و موفقیت‌های فوتبال در عرصه‌های قاره‌ای و جهانی گفت: ما از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران دعوت کردیم تا جهت همفکری دراین‌باره گرد هم بیاییم.

تاج با اشاره به موفقیت‌های فوتبال ایران گفت: فوتبال ما به‌طور کلی شرایط بسیار خوبی دارد، در رشته‌های مختلف و در سطوح آقایان و بانوان به افتخارات بزرگی در سطح قاره‌ای و جهانی همچنین در رده‌های سنی مختلف دست یافته‌ایم، با وجود این، ممکن است برخی بخواهند از طریق فضای ورزشگاه‌ها به این حال و هوای دلنشین آسیب بزنند.

وی ادامه داد: به‌طور حتم جهت اصلاح شرایط موجود باید برنامه‌ریزی و تدبیر مناسب داشته باشیم، به همین منظور مصوباتی را امروز مدنظر داریم که درباره آنها بحث و گفت‌وگو خواهد شد. از جمله این موضوعات اقدامات پیشگیرانه فرهنگی است که قطعاً و لاجرم بدون همکاری باشگاه‌ها محقق نخواهد شد. همچنین باید به‌دنبال ارتقای خدمات و امکانات رفاهی ورزشگاه‌ها و اجرای برنامه‌های گوناگون برای تماشاگران پیش از مسابقات باشیم. وقتی تماشاگر با شرایط و امکانات مناسب وارد ورزشگاه می‌شود طبیعتاً آرامش بیشتری خواهد داشت و بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ژاپنی‌ها در برنامه‌‌ای که برای سال‌ها و دهه‌های آتی فوتبال کشورشان ترسیم کرده‌اند به‌دنبال رسیدن مجموع هواداران‌شان به عدد 10 میلیون نفر هستند در حالی که همین امروز در کشور ما بیش از 50 میلیون فوتبالدوست داریم و این نشان‌دهنده میزان اهمیت و تأثیرگذاری ورزش فوتبال است. فراموش نکنیم که بر اساس آمار وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، به‌هنگام پخش بازی ایران و مراکش آمار کمترین میزان مصرف اینترنت در کشور به‌ثبت رسید. همچنین شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های فراگیر تاریخ کشور بود که اینها میزان اهمیت و تأثیرگذاری فوتبال را به‌خوبی نشان می‌دهد. ما باید برای استفاده هدفمند از این ظرفیت برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم. باید بازی‌های لیگ با حضور پرشور تماشاگران و با امنیت و آرامش کامل برگزار شود و برنامه‌ریزی و تدابیر مناسبی داشته باشیم که مانع از بروز هر مشکلی شود.

در ادامه این نشست، بخش‌ها و ارگان‌های مرتبط و همچنین مدیران برخی از باشگاه‌ها و نمایندگان ادارات کل ورزش و جوانان دیدگاه‌های خود را درباره مشکلات و نواقص موجود همچنین طرح‌های پیشنهادی بیان کردند و مصوبات مورد نظر با اعلام دیدگاه‌های موافقان و مخالفان به‌تصویب رسید.

انتهای پیام/*

نظر شما