شناسهٔ خبر: 27576819 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

نقش آمریکا و نوچه‌های منطقه‌ای در التهابات ارزی اخیر

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: آمریکا نقش اول و آخر را در التهابات ارزی دارد، ولی این کشور نوچه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیز دارد و آن‌ها هم به طریقی دستی بر آتش دارند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری تسنیم: سردار علی مویدی ، در رابطه با نقش سرویس‌های جاسوسی و غرب در التهابات ارزی اخیر کشور اظهار داشت: دشمن اصلی ما آمریکاست که نقش اول را در این التهابات دارد و در واقع نقش اول و آخر را دارد، ولی نوچه‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای نیز دارد و آن‌ها هم به طریقی دستی بر آتش دارند.

وی افزود: امروز احساس می‌کنم دولت، مجلس و هر دلسوزی که در حوزه کارگزاران نظام است به این فهم مشترک رسیدند که در رابطه با ارز باید سیاست خاص داشته باشیم؛ امروز سیاست‌های خاص هر کدام پس از دیگری در حال تحقق است. ما ارز را به‌عنوان کالا نباید تلقی کنیم، اما متاسفانه در حال حاضر در کشور به عنوان کالا به ارز نگاه می‌کنند.

وی با بیان اینکه نگاه کالا‌محور به ارز باید عوض شود، عنوان کرد: در بحث حمایت از کالای ایرانی ما تا تعصب و غیرت فرهنگی در جهت استفاده حداکثری در استفاده از کالا‌های ایرانی را در جامعه ایجاد نکنیم همچنان وابستگی به کالا‌های بنجل خارجی خواهیم داشت. باید در بین مدارس، جامعه و نهاد‌های اجتماعی به این فرهنگ برسیم که با افتخار بگوییم به عنوان یک ایرانی از محصولات ایرانی هرچند که سطح کیفیت آن هم پایین باشد استفاده می‌کنیم.

نظر شما