شناسهٔ خبر: 27497275 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معان کمیته امداد خراسان جنوبی خبر داد:

رشد ۲۴ درصدی کمک خیران به نیازمندان خراسان جنوبی

بیرجند- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: مجموع کمک‌های مردمی در  چهارماهه ابتدایی سال جاری در خراسان‌جنوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است.

صاحب‌خبر -

احمد رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مجموع کمک‌های مردمی در چهارماهه ابتدایی سال جاری در خراسان جنوبی ۱۱۹ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۷۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال مجموع کمک‌های نقدی جمع آوری شده را شامل می‌شود که ۶۰ درصد از کل کمک‌های مردمی در چهارماهه اول امسال است.

رفیعی بیان کرد: همچنین ۴۷ میلیارد و ۶۱۳ میلیون ریال نیز کل کمک های غیر نقدی است که حدود ۴۰ درصد از کمک‌های مردمی طی این مدت را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: صدقات جمع آوری شده نیز در مدت ذکر شده ۱۵ میلیارد و ۹۲۳ میلیون ریال بوده است که ۱۳ درصد از کل کمک‌های مردمی را شامل می شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت:  مجمع کمک به نیازمندان و محرومان در قالب طرح اکرام ایتام و طرح محسنین در چهارماهه اول سال ۹۷ نیز ۳۶ میلیارد و ۳۷۲ میلیون ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشته  است.

رفیعی اظهار کرد:  همچنین ۱۴ میلیارد و ۸۹۵ میلیون ریال مجموع زکات جمع آوری شده در چهار ماهه ابتدایی سال  ۹۷ در خراسان جنوبی بوده که  از این تعداد یک میلیارد و ۹۷ میلیون ریال زکات مال جمع آوری شده است.

وی بیان کرد: ۶ میلیارد و ۳۹۲ میلیون ریال فطریه و ۳ میلیارد و ۴۵۶ میلیون ریال نیز کفاره جمع آوری  در ماه مبارک رمضان سال جاری بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی ادامه داد: مردم خیر اندیش در قالب کمک هزینه تهیه جهیزیه، معیشت، درمان و امور فرهنگی نیز کمک‌هایی داشته‌اند که در مجموع ۵۲ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال بوده است.

رفیعی یادآور شد: مشارکت مردم در خراسان‌جنوبی به صورت ماهیانه ۲۹ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال بوده که از رشد بالایی نسبت به گذشته برخوردار بوده است.

نظر شما