شناسهٔ خبر: 27429167 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

امامان جمعه هرمزگان:

مشکلات اقتصادی با تکیه بر توانمندی های داخلی حل می شود

بندرعباس- ایرنا- امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز با تاکید بر برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی، بیان داشتند: مشکلات اقتصادی با تکیه بر توانمندی های داخلی حل می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، خطیبان جمعه هرمزگان با بیان اینکه امروز کشور برای گذر از فشار و مشکلات اقتصادی نیازمند وحدت و همدلی هرچه بیشتر است، گفتند: با شناسایی و مجازارت اخلالگران اقتصادی، آرامش تا حدودی به بازار باز می گردد.
موضوع حج و اهمیت آن، گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن، غدیر خم و برخی مسایل و مشکلات منطقه ای از جمله دیگر محورهای صحبت های امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز بود.
**قشم
امام جمعه قشم در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت: آمریکا می داند که به دلیل اقتدار نظامی جمهوری اسلام نمی تواند وارد جنگ با ایران شود چرا که در هر کجا از منطقه علیه ایران وارد شد، در برابر این کشور شکست خورد.
حجت الاسلام رضا جوکار با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری افزود: آمریکا و اروپا دلسوز ایران اسلامی نیستند و در برهه ای به دنبال براندازی جمهوری اسلامی بودند ولی امروز به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند به این هدف برسند.
وی تصریح کرد: کودتای 28 مرداد در سال 1332 در نتیجه اعتماد به آمریکا رخ داد و این رویداد درس بزرگی از غیر قابل اعتماد بودن این کشور است.
امام جمعه قشم با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، اظهار داشت: درحال حاضر ایران نیازمند همان روحیه روزهای دفاع مقدس است تا جنگ اقتصادی امروز را نیز با پیروزی پشت سر بگذارد.
**پارسیان
امام جمعه پارسیان با تاکید بر برخورد قاطع و سریع با اخلالگران اقتصادی، گفت: با برخورد هر چه قاطع تر با متخلفان و اخلالگران اقتصادی آرامش و امید به جامعه باز می گردد.
حجت الاسلام هادی میرزایی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار بر رفع مشکلات اقتصادی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و ظرفیت جوانان انقلابی تاکید کردند.
وی با تاکید بر ایجاد تغییراتی در تیم اقتصادی دولت، افزود: دولت باید در رفع مشکلات اقتصادی از نظر صاحبنظران و کارشناسان اقتصادی زبده و دلسوز بهره بگیرد.
حجت الاسلام میرزایی با اشاره به کودتای 28 مرداد، گفت: شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا و توجه نکردن به توصیه‌های علما و مردم انقلابی بود.
وی، امضا کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را برای جلوگیری از مداخله و حضور جابرانه قدرت‌های فرا منطقه‌ای خوب ارزیابی کرد.
**بشاگرد
امام جمعه بشاگرد در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان، گفت: با توجه به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری، مذاکره با امریکا معنا نداشته و امریکایی ها قابل اعتماد نیستند.
حجت الاسلام علی بهروزه بیان داشت: تاریخ به ما نشان داده که هیچگاه نمی توان به امریکایی ها اعتماد کرد و ما باید در شرایط امروز به توان و تخصص جوانان کشورمان در حل مشکلات اعتماد کنیم.
وی با اشاره به اهمیت مسجد، افزود: عمران و آبادانی مسجد فقط نماز خواندن در مسجد نیست و لذا ما هر کار فرهنگی در مسجد انجام دهیم سبب آبادانی مسجد می شود.
**سیریک
امام جمعه موقت سیریک با تاکید بر حمایت از تولید و ظرفیت داخلی، گفت: برای حل مشکلات نباید چشم به خارج از کشور داشته باشیم، بلکه باید از توان نیروهای داخلی و از ظرفیت های موجود برای حل مشکلات استفاده کنیم.
حجت الاسلام احمد خلیلی تصریح کرد: مردم از دستگاه قضایی انتظار دارند که با مفسدان اقتصادی قاطعانه برخورد کنند.
وی بیان داشت: تحریم های ظالمانه آمریکا ، خروج از برجام، وتجربه های گذشته نشان داد که آمریکا آنها قابل اعتماد نیست.
7198/ 6048

نظر شما