شناسهٔ خبر: 27429081 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

یادواره شهدای دارالسیاده علوی در کاشان برگزار شد

رئیس قرارگاه عمار گفت: امام خمینی(ره) وقتی انقلاب را شروع کرد ابتدا تبعید شد و بعد از انقلاب نیز بار سنگینی را به دوش کشید ولی همه سختی ها به دلیل آن بود که انقلاب ما مقدمه ساز ظهور امام زمان(عج) است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان،حجت الاسلام مهدی طائب در یادواره شهدای دارالسیاده علوی اظهار داشت: در مجلس شهدا سه سئوال باید پرسیده شود اول اینکه شهدا که این مسیر را انتخاب کردند برنده بودند یا بازنده ؟ باید بدانیم که شهدا ، شهادت را انتخاب کردند و موارد بسیاری بوده است که از بین پنج رزمنده یک رزمنده به شهادت رسیده بعد از مطالعه دریافتیم که آن یک نفر طالب شهادت بوده و بقیه دوست داشتند هنوز در جبهه کار کنند.

رئیس قرارگاه عمار گفت: سئوال دوم این است که شهدا زنده اند و نباید آن ها را مرده خطاب کرد به چه معناست؟ و سئوال سوم این که نتیجه شهادت آن‌ها چیست؟

وی افزود: خداوند همه چیز را در این دنیا برای انسان خلق کرده است و معیار قیمت گذاری انسان ها هستند و اگر انسان ها را از این دنیا حذف کنیم هیچ چیز قیمت ندارد پس تمام نعمت هایی که خداوند به انسان داده دو حالت دارد یا می‌توان الان استفاده کرد یا آن را ذخیره کرد به جز عمر انسان و اگر از زمان عمر خود مطلع باشیم، سبک زندگی خود را تغییر می‌دهیم.

طائب ادامه داد: عمر انسان دو خریدار دارد اول خدا دوم دنیا است که دنیا وقتی می‌خرد دو محدویت زمانی و مکانی دارد وقتی انسان نفس آخر را می‌کشد خداوند هرچه به او داده است را پس می‌گیرد فقط اعمال او باقی می‌ماند.

وی بیان کرد: در روز قیامت هر انسانی که خداوند از زمان حضرت آدم تا آخر خلق کرده زنده می‌شوند و ما باید در این جمعیت ایستاده و جواب پس بدهیم.

طائب گفت: در قیامت اولین سئوال این است که اموالت را از کجا آورده ای؟ و اگر در قیامت حقی از کسی بر  گردنت باشد باید از بین هزارها میلیارد نفر او را پیدا کنی که ممکن است صد ها سال طول بکشد و بعد از پیدا کردن نیز باید اعمال صالحه خود را برای کسب حلالیت به او بدهی و بعد از آن سئوال می‌شود که اموالت را چگونه خرج کرده ای؟

طائب خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) وقتی انقلاب را شروع کرد ابتدا تبعید شد و بعد از انقلاب نیز بار سنگینی را به دوش کشید ان هم به دلیل آن که انقلاب ما مقدمه ساز ظهور امام زمان(عج) است.

انتهای پیام/ع

نظر شما