شناسهٔ خبر: 27381723 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

فرامرزیان: تلاش می‌کنیم پرسپولیس و استقلال بهترین شرایط را داشته باشند/ بعضی از فدراسیون‌ها در خرید سکه تعلل کردند

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: همه پاداش مصوب ما برای پرداخت به ورزشکاران هفت میلیارد بود، اما ۵۱ میلیارد تومان پرداختی داشتیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ژاله فرامرزیان در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازدیدی که از سایت تیراندازی با کمان داشتم، متوجه شدم تیم شادابی را داریم و امیدوارم این رشته بتواند در بازی‌های آسیایی مدال‌آور باشد و ما هم هر خدمتی که از دست‌مان برمی‌آید، انجام می‌دهیم.

وی در خصوص افزایش سه برابری بانوان در بازی‌های آسیایی 2018 و برابری زنان و مردان در دوره‌های بعد گفت: همیشه باید نگاه‌ها مثبت باشد. تعداد بانوان ما نسبت به دوره قبل 50 درصد بیشتر شده و این نشان می‌دهد که زنان توانمندی‌شان را نشان داده‌اند. خانم محمدیان معاون بانوان وزارت ورزش هم در این زمینه علاقه‌مند و مؤثر است. ما امسال با همکاری او از فدراسیون‌ها خواستیم اگر تعداد زنان‌شان از مردان کمتر است، 25 درصد از بودجه‌شان را صرف بانوان کنند تا تبعیضی وجود نداشته باشد. ما حتی بودجه بیشتری را در بخش بانوان در اختیار فدراسیون‌ها قرار دادیم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: اگر خوب کار کنیم و در بحث استعدادیابی هم فعالیت‌های خوبی داشته باشیم، می‌توانیم در دنیا اول باشیم. من امیدوارم تلاش ما و همکاران‌مان به گونه‌ای باشد که شرایط در شأن زنان و جوانان ما باشد.

فرامرزیان تصریح کرد: دولت تلاش کرد با وجود مشکلات مالی، منابع ورزش را تأمین کند. تلاش همکاران من هم برای گرفتن و توزیع منابع بی‌تأثیر نبود. ما همان‌طور که قول دادیم، یک دوازدهم بودجه را پرداخت کردیم و هیچ تأخیری هم نداشتیم. برای حضور در بازی‌های آسیایی بیش از 40 درصد بودجه فدراسیون‌ها را داده‌ایم و یک واریزی هم شهریور ماه خواهیم داشت. از فدراسیون‌ها می‌خواهیم که میزان هزینه خود را به ما بدهند تا طبق برنامه پیش برویم.

وی در پاسخ به این سؤال که «با توجه به افزایش قیمت سکه در تأمین پاداش ورزشکاران مشکلی ندارید؟»، گفت: ما برای پاداش‌های‌مان یک دستورالعمل داریم که براساس آن تأمین اعتبار انجام می‌دهیم و میزان اعتبارات مدال‌آوری سال 97 را در سال 98 اعمال می‌کنیم. تاکنون سابقه نداشته که ما در ابتدای سال پاداش دو سال قبل را پرداخت کنیم. همان‌طور که دیدید، پاداش سال‌های 95 و 96 را در سال 97 به ورزشکاران دادیم. شرایط امسال متفاوت بود و ما بودجه‌ای که برای سکه درنظر گرفته‌ایم با قیمت یک میلیون تومان بوده است، اما زمانی که اقدام کردیم قیمت سکه یک میلیون و 850 هزار تومان بود و هر روز هم افزایش پیدا می‌کرد، ولی ما با این وجود هزینه کردیم و اعتبارات قابل توجهی درنظر گرفتیم تا برای ورزشکاران انگیزه شود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه اسپانسر استقلال و پرسپولیس مشترک است، اما استقلالی‌ها خریدهای خوبی دارند و چک پرسپولیسی‌ها برگشت می‌خورد، گفت: استقلال و پرسپولیس دو شرکت دولتی فرهنگی و مستقل هستند که عملیات مالی خودشان را دارند. ما در وزارت ورزش سیاست‌گذاری‌ها را انجام می‌دهیم.

فرامرزیان گفت: استقلال و پرسپویلس را سازه‌های مستقلی می‌بینم و وزارت ورزش هم علاقه دارد تا تلاش کند این دو باشگاه بهترین شرایط را داشته باشند.

وی همچنین در خصوص اهدای کارت هدیه به جای سکه به برخی ورزشکاران عنوان کرد: ما پاداش سال 96 را پایان سال 97 پرداخت می‌کردیم، اما ابتدای سال این کار را انجام دادیم تا موجب انگیزه شود. برآورد ما ریالی بوده و اکثر فدراسیون‌ها سکه دادند، اما برخی در این کار تعلل کردند. روزی که چک‌ها را دادیم قیمت سکه یک میلیون و 910 هزار تومان بود، اما برخی فدراسیون‌ها تعلل کردند. مبلغ هفت میلیارد کل پاداش مصوب ما بود، اما 51 میلیارد تومان پرداخت کردیم.

معاون مالی و پشتبانی وزارت ورزش در پایان در خصوص درخواست ورزشکاران تیراندازی با کمان برای احداث خوابگاه گفت: با توجه به منابع عمرانی وزارت ورزش و شرکت توسعه، تلاش‌مان را می‌کنیم برای برخی از فدراسیون‌ها که سایت دارند ولی کمپ ندارند، اقدامات عمرانی داشته باشیم. پروژه تیراندازی با کمان جزو اولویت‌های ماست و 50 درصد پیشرفت داشته است. نزدیک به یک میلیارد برای کمپ تیراندازی با کمان برآورد داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم با کمک شرکت توسعه، بخشی از این منابع را تأمین و کار عملیاتی آن را شروع کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما