شناسهٔ خبر: 27367370 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

بازگشت ۶۰ درصد آوارگان شهر موصل عراق به خانه‌هایشان

یک عضو شورای استانداری نینوی در عراق اعلام کرد که ۶۰ درصد آوارگان در شهر موصل پس از آزادسازی کامل از اشغال داعش تا کنون، به خانه‌هایشان بازگشته‌اند.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «خلف الحدیدی» از اعضای شورای استانداری نینوی در شمال عراق، گفت که علی‌رغم بی‌ثباتی در ارائه خدمات اولیه در شهر موصل، اما تا کنون ۶۰ درصد آوارگان به خانه‌هایشان برگشته‌اند.

او به پایگاه خبری المعلومه گفت که این تعداد خانواده‌های بازگشته از ساکنان بخش شرقی و جنوبی موصل هستند و بخش غربی به علت حجم بالای خرابی‌ها کماکان توانایی پذیرایی آوارگان را ندارد.

عضو شورای استانداری نینوی تأکید کرد که درگیری‌های سیاسی اصلی‌ترین دلیل تعلل در ارائه خدمات اولیه است و عدم تکمیل پروژه‌های زیر ساختی موجب عدم تمایل باقی خانواده‌ها برای بازگشت به موصل شده است.

شهر موصل در تیر ماه ۹۶ به طور کامل از اشغال تروریست‌های داعش آزاد شد و نیرو‌های الحشد الشعبی با محاصره شهر و مسدود کردن راه‌های ارتباطی داعش، نقشی مهم در آزادی آن ایفا کردند.

امروز ده‌ها نفر از ساکنان شهر موصل، امروز (سه‌شنبه ۱۴ آگوست)، مقابل ساختمان استانداری نینوی تظاهرات کردند و به تصمیم خروج نیرو‌های الحشد الشعبی از این شهر اعتراض کردند (جزئیات بیشتر).

رود دجله این شهر را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم کرده است. بخش غربی به علت بافت قدیمی و تو در توی کوچه‌ها و خیابان‌ها متحمل خسارات بیشتری شده است.

نظر شما