شناسهٔ خبر: 27360653 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

چالش سرخ ها برای حفظ روند 7 ماهه؛

پرسپولیس بازهم در خانه گل می‌زند؟ (گزارش)

از آخرین بازی که پرسپولیس نتوانست در خانه گلزنی کند، 7 ماه می گذرد و شاگردان برانکو امیدوار به حفظ این روند هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس از زمان حضور برانکو ایوانکوویچ همواره تیمی هجومی، قدرتمند و رو به جلو بوده است. آن ها در لیگ های پانزدهم و شانزدهم و هفدهم بهترین خط حمله را در اختیار داشتند. از هفته 26اُم لیگ چهاردهم پرسپولیسی ها در مجموع 154 گل به ثمر رساندند و در واقع میانگین 1.57 گل به ازای هر بازی را ثبت کردند.

 

چند نکته را از گلزنی تیم پرسپولیس در دوران برانکو ایوانکوویچ بررسی می کنیم:

 

* برانکو 98 بار روی نیمکت تیم پرسپولیس نشسته است. در طول این بازی ها سرخ ها تنها در 10 بازی موفق به گلزنی نشده اند و به عبارتی در 88 بازی دروازه حریفان را گشوده اند. گلزنی در بیش از 90 درصد مسابقات، آماری فوق العاده برای تیم پرسپولیس است.

 

* مهدی طارمی در دوران برانکو 40 گل زده و آقای گل تیم پرسپولیس است. او 2 گل در 5 بازی آخر لیگ چهاردهم زد، با 16 گل در لیگ پانزدهم آقای گل شد، در لیگ شانزدهم تعداد گل هایش در لیگ را به 18 رساند و در لیگ هفدهم نیز 4 بار گلزنی کرد. در تیم فعلی پرسپولیس هم علی علیپور با 26 گل لیگ برتری در جایگاه نخست قرار دارد.

 

* آمار گل زده پرسپولیسی ها در خانه بهتر بوده است. آخرین بار که شاگردان برانکو ایوانکوویچ نتوانستند در خانه گلزنی کنند، به 7 ماه قبل باز می گردد. جایی که نتوانستند دروازه شاگردان هومن افاضلی را باز کنند و مقابل زردپوشان متوقف شدند. در این مدت سرخ ها به گسترش فولاد، سپاهان، استقلال خوزستان، سایپا، پارس جنوبی، سپیدرود و فولاد گل زدند و حالا به مصاف نفت مسجد سلیمان خواهند رفت. نفت تهران در لیگ پانزدهم نیز موفق شده بود نوار گلزنی های پرسپولیس را پاره کند.

 

 

* از لیگ پانزدهم هیچ تیمی نتوانسته به اندازه پرسپولیس گلزنی کند. سرخ ها از لیگ پانزدهم 148 بار دروازه حریفان را باز کرده اند و حالا آمار دیگر مدعیان را بررسی کنیم: استقلال (136)، سپاهان (104)، ذوب آهن (126) و تراکتورسازی (110).

 

* در این مدت پرسپولیسی ها در 45 بازی موفق به زدن بیش از یک گل در یک بازی شده اند. به عبارتی آن ها در 48.9 درصد از مسابقاتشان بیشتر از یک گل به حریفان زده اند که آماری منحصر به فرد و فوق العاده به حساب می آید.

برچسب‌ها:

نظر شما