شناسهٔ خبر: 27276281 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه ابتکار | لینک خبر

امیر سیاری:

نقش ایران در امنیت گذرگاه‌های دریایی بر کسی پوشیده نیست

صاحب‌خبر - معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه ایران با بهره‌مندی از مواهب الهی، از شمال و جنوب به دریا دسترسی دارد، گفت: نقش جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت گذرگاه‌های دریایی نیز بر کسی پوشیده نیست و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حفظ امنیت دریا را دنبال می‌کنند.
به گزارش روابط‌ عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین اختتامیه مسابقات غواصی ارتش‌های جهان با ستایش از عملکرد تیم‌های حاضر در این مسابقات گفت: به صورت لحظه به لحظه شاهد تلاش مردانه تیم‌های حاضر در اجرای ماموریت‌های‌شان بودم و به‌ عنوان عضوی از جامعه بزرگ دریا به خودم می‌بالم.
وی با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات ارتش‌های جهان خاطرنشان کرد: در شرایطی که دنیای سیاست با واژه صلح و دوستی بیگانه است، دریادلان و نظامیان شجاع در این رقابت‌ها این واژه‌ها را به دنیا مخابره کردند. پیام‌رسانان سفیدپوش، در این رقابت‌ها پیوند دوستی و برادری را مستحکم‌تر و نفرت و انزجار خود را از کسانی که بر طبل جنگ می‌کوبند، اعلام کردند. معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نظامیان در طول تاریخ پیشگامان صلح و دوستی میان ملت‌ها و اقوام بودند، افزود: گواه این موضوع، مسابقات نظامیان است که ریشه در تاریخ بشریت دارد. زندگی حرفه‌ای مردان دریا داستان خاص خود را دارد و فهم این زندگی نیازمند درک و فهم شرایط دریا است.
امیر دریادار سیاری در ادامه تاکید کرد: ایران با بهره‌مندی از مواهب الهی، از شمال و جنوب به دریا دسترسی دارد و با رعایت حُسن همجواری در پنج هزار کیلومتر مرز دریایی با همسایگان، در آرامش کامل به سر می‌برد. نقش جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت گذرگاه های دریایی نیز بر کسی پوشیده نیست و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حفظ امنیت دریا را دنبال می‌کنند.
رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: به عنوان عضوی از خانواده ارتش و نماینده نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنم که دنیای بدون جنگ و پر از صلح و دوستی را خواستاریم.

نظر شما