شناسهٔ خبر: 27271182 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

دریادار سیاری: نقش ایران در تأمین امنیت گذرگاه‌های دریایی بر کسی پوشیده نیست

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: نقش جمهوری اسلامی ایران در تأمین امنیت گذرگاه‌های دریایی نیز بر کسی پوشیده نیست و نیروهای مسلح حفظ امنیت دریا را دنبال می‌کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در آئین اختتامیه مسابقات غواصی ارتش‌های جهان با ستایش از عملکرد تیم‌های حاضر در این مسابقات، گفت: به صورت لحظه به لحظه شاهد تلاش مردانه تیم‌های حاضر در اجرای مأموریت‌های‌شان بودم و به‌عنوان عضوی از جامعه بزرگ دریا، به خودم می‌بالم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات ارتش‌های جهان، خاطرنشان کرد: در شرایطی که دنیای سیاست با واژه صلح و دوستی بیگانه است، دریادلان و نظامیان شجاع در این رقابت‌ها این واژه‌ها را به دنیا مخابره کردند؛ پیام‌رسانان سفیدپوش، در این رقابت‌ها پیوند دوستی و برادری را مستحکم‌تر و نفرت و انزجار خود را از کسانی که بر طبل جنگ می‌کوبند، اعلام کردند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه نظامیان در طول تاریخ پیشگامان صلح و دوستی میان ملت‌ها و اقوام بودند، افزود: گواه این موضوع، مسابقات نظامیان است که ریشه در تاریخ بشریت دارد، زندگی حرفه‌ای مردان دریا، داستان خاص خود را دارد و فهم این زندگی نیازمند درک و فهم شرایط دریاست.

امیر دریادار سیاری تأکید کرد: ایران با بهره‌مندی از مواهب الهی، از شمال و جنوب به دریا دسترسی دارد و با رعایت حُسن همجواری در پنج هزار کیلومتر مرز دریایی با همسایگان، در آرامش کامل به سر می‌برد. نقش جمهوری اسلامی ایران در تأمین امنیت گذرگاه‌های دریایی نیز بر کسی پوشیده نیست و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حفظ امنیت دریا را دنبال می‌کنند.

وی افزود: به‌عنوان عضوی از خانواده ارتش و نماینده نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنم که دنیای بدون جنگ و پر از صلح و دوستی را خواستاریم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش در پایان با تشکر از جمهوری فدراتیک روسیه در پایه‌گذاری مسابقات نظامیان جهان یادآور شد: از روسیه به‌عنوان کشور دوست و همسایه به خاطر برگزاری مسابقات غواصی عُمق به کمک ایران تشکر می‌کنم و امیدوارم در سال‌های آینده بخش‌های بیشتری از این مسابقات در ایران برگزار شود.

انتهای پیام/

نظر شما