شناسهٔ خبر: 26901606 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نصر | لینک خبر

فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد:

اعزام 2 ناو ایرانی برای مسابقات نظامی به آذربایجان

نصر: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: رقابت‌های تیراندازی یگان‌های شناور و ناو موشک انداز در کشور آذربایجان برگزار می‌شود که نداجا دو فروند ناو خود را برای شرکت در این مسابقات سه شنبه به آذربایجان اعزام خواهد کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش نصر به نقل از فارس، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه دیدار با دانشجویان شانزدهمین دوره جامع پذیری دانشگاه‌های افسری ارتش گفت: امسال یک سال پر جنب و جوش برای نیروی دریایی است.

خانزادی همچنین اظهار داشت: طبق فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا که نیروی دریایی را یک نیروی سیاسی، علمی، بین المللی و نظامی عنوان نموده اند، در راستای بعد بین المللی نیروی دریایی، در ماه‌های گذشته میزبان بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران تحت عنوان اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند بوده‌ایم و همچنین در مرداد ماه اولین دوره مسابقات غواصی نیروهای دریایی تعدادی از کشورهای جهان به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) این نیرو برگزار خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش هدف از برگزاری این مسابقات را همدلی و مودت بین نیروهای دریایی منطقه خزر دانست و تصریح کرد: این مسابقات در قالب جام دریا در کشورهای مختلف برگزار خواهد شد که همزمان با مسابقات غواصی نظامی در ایران، رقابت‌های تیراندازی یگان‌های شناور و ناو موشک انداز در کشور آذربایجان برگزار می‌شود که در همین راستا نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دو فروند ناو خود را برای شرکت در این مسابقات سه شنبه به آذربایجان اعزام خواهد کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بعد پیشرفت علمی این نیرو عنوان کرد: عامل اصلی پیشرفت علمی در نیروی دریایی موضوع خود کفایی است. نیروی دریایی ارتش پس از جماران ادامه ساخت و ساز ناوشکن‌ها را آغاز کرده و همچنین تا پایان امسال ناوشکن دماوند را پس از تغییرات در ساختار برای متناسب تر شدن با شرایط دریای خزر خواهیم داشت. در ناوگان جنوب نیز ناوشکن سهند که مراحل آزمایشی خود را پشت سر گذاشته و پس از اندکی اصلاحات به این ناوگان ملحق می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما