شناسهٔ خبر: 26885105 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

رهبر خوب‌های ترکیه کناره‌گیری می‌کند

رهبر حزب خوب (İyi Party) که از احزاب جناح مخالف ترکیه است، در جریان نشست اعضای این حزب اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مرال آکشنر، رهبر حزب خوب و وزیر کشور پیشین ترکیه سال گذشته این حزب را پس از جدا شدن از حزب حرکت ملی (MHP) تشکیل داد.

در جریان رقابت‌های انتخاباتی اخیر در ترکیه آکشنر در ابتدا به عنوان رقیب اصلی رجب طیب اردوغان در نظر گرفته می‌شد اما در نهایت این محرم اینجه بود که خود را به عنوان کاندیدای اصلی جناح مخالف مطرح کرد؛ هرچند در گردونه رقابت‌ها اینجه نیز نتوانست جلوی پیروزی اردوغان را بگیرد.

آکشنر پس از جلسه دو روزه مقامات حزب خوب در خصوص ارزیابی نتایج انتخابات اخیر، خواستار تشکیل جلسه‌ای برای انتخاب رهبر جدید این حزب شد.

او اعلام کرد که برای رهبری این حزب کاندیدا نخواهد شد.

آکشنر در این باره در صفحه توئیتر خود نوشت: با اختیاراتی که حزب به من داده، تصمیم گرفته‌ام درخواست برگزاری انتخابات برای تعیین رهبر حزب را مطرح کنم. من در این انتخابات کاندیدا نخواهم شد. برای همکارانی که اعلام کاندیداتوری خواهند کرد، آرزوی توفیق دارم.

این تصمیم در حالی از سوی آکشنر اتخاذ شد که عملکرد او در جریان انتخابات در داخل این حزب مورد انتقاد قرار گرفته بود.

از سوی دیگر، حزب حرکت ملی به تازگی اعلام کرد، با قانون‌گذارانی از حزب خوب که بخواهند از این حزب خارج شوند، وارد مذاکره خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما