شناسهٔ خبر: 26885034 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

بدون ارائه شواهد معتبر؛

ترامپ مدعی جاسوسی «اف بی آی» از کارزار انتخاباتی خود شد

رئیس جمهور آمریکا گفت که مدارک منتشره از سوی اف بی آی نشان می دهد که کارزار انتخاباتی او در جریان رقابتهای انتخاباتی ۲۰۱۶ به طور غیرقانونی مورد جاسوسی قرار گرفته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه اظهار داشت که مدارک منتشره توسط «اف بی آی» که به روابط میان یک مشاور سابق با روسیه می پردازد، نشان می دهد که کارزار انتخاباتی وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به طور غیرقانونی مورد جاسوسی قرار گرفته است؛ با این حال وی هیچگونه مدرک و ادله ای در تأیید این ادعای خود ارائه نکرد.

ترامپ در سلسله ای از پیامهای توئیتری خود بدون ذکر جزئیات لازم «پلیس فدرال آمریکا» (اف بی آی) و وزارت دادگستری این کشور را به فریفتن  و گمراه سازی دادگاهها در روند تحقیقات پیرامون مداخله ادعایی روسیه در انتخابات متهم کرد.

گفتنی است که مدارک اف بی آی که روز شنبه منتشر شد، نشان می دهد که چگونه این سازمان در سال ۲۰۱۶ خواستار زیرنظر گرفتن «کارتر پیج» مشاور پیشین کارزار انتخاباتی ترامپ به عنوان بخشی از تحقیقات شد و اعلام می کند که پیج با دولت روسیه همدست بوده است.

در همین ارتباط، کارتر پیج در گفتگو با شبکه سی ان ان اعلام کرد که هرگز مأمور یک قدرت خارجی نبوده است و اینکه مدارک موجود در خصوص روابط وی با روسیه بسیار اغراق آمیز است.

گفتنی است که ترامپ به طور مکرر ضابطان قانون آمریکا را که سرگرم انجام تحقیقات پیرامون مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا هستند، به باد انتقاد می گیرد و مصرانه بر عدم تبانی اعضای کارزار انتخاباتی خود با مقامات مسکو پافشاری می کند. روسیه نیز تاکنون هرگونه اتهام مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را رد کرده است.

نظر شما