شناسهٔ خبر: 26867294 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

پرواز لاکچری، برای «بادیگارد خاص»!

بین الملل > اروپا - مهر نوشت: به دنبال بحث بر سر بازگرداندن محافظ شخصی اسامه بن لادن از تونس به آلمان هزینه پرواز وی حدود ۳۵ هزار یورو تخمین زده شده است.

صاحب‌خبر -

روزنامه فرانکفورترآلگماینه در خبری اختصاصی اعلام کرد که برای بازگرداندن «سامی العیدودی» محافظ تونسی تبار بن لادن به آلمان پرواز چارتر هزینه ای بالغ بر ۳۵ هزار یورو تخمین زده می شود.

یکی از مقامات پلیس آلمان در این باره به فرانکفورترآلگماینه گفت: برای انتقال سامی از تونس به آلمان باید یک پرواز بدون هیچ مسافری در نظر گرفته شود که خط هواپیمایی مورد نظر نرخ پرواز را حدود ۳۵ هزار یورو اعلام کرده است.

پس از انتقال محافظ بن لادن به تونس برخی از مقامات قضایی آلمان خواستار بازگرداندن وی به این کشور شدند. این در حالی است که تاکنون گفتگوی جدی و رسمی میان وزارت خارجه های دو کشور تونس و آلمان در این باره صورت نگرفته است.

از سوی دیگر «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان درباره این موضوع تاکید کرد که اصول حقوق قضایی آن طور که صحیح است به اجرا در آید.

گفتنی است محافظ سابق رهبر گروه القاعده که نام او طبق قوانین آلمان تنها سامی.ای (Sami A) اعلام شده مظنون به سکونت در اردوگاه گروه القاعده در افغانستان در سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ است.

او ضمن رد این اتهام، مدعی است که در آن زمان در کراچی مشغول به تحصیل بوده است.

52310

نظر شما