شناسهٔ خبر: 26866719 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس اتحادیه صنعت آلمان:

تعامل تنها راهکار آمریکا در برابر اروپا است

رئیس اتحادیه صنعت آلمان با توجه به تغییر مدیریت دو کمپانی بزرگ خودرو معتقد است که تعامل آمریکا با اروپا راهکار پایان دادن به اختلافات دوجانبه بر سر تعرفه های گمرکی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، «دیمیتری کمف» رئیس اتحادیه صنعت آلمان در گفتگو با روزنامه دی ولت اظهار داشت: تعامل با اروپا تنها راهکار آمریکایی ها در برابر اروپایی ها است. 

وی با بیان اینکه اعمال افزایش تعرفه های گمرکی از سوی آمریکا باید بر اساس موازین تعریف شده و اصولی باشد، افزود: اتحادیه اروپا و آمریکا باید روند گفتگوهای خود را ادامه دهند اما تا جایی که اروپا تحت فشار قرار نگیرد. 

کمف با اشاره به دیدار قریب الوقوع رئیس کمیسیون اروپا و رئیس جمهوری آمریکا گفت: انتظار داریم که یونکر در دیدار با ترامپ وی را نسبت به این امر متقاعد کند که ضرر اصلی افزایش تعرفه های گمرکی واردات خودرو بیش از هر کس متوجه واشنگتن خواهد شد. 

این در حالی است که به دنبال اعمال تعرفه بر برخی از محصولات آمریکایی توسط اتحادیه اروپا ترامپ حدود یک ماه پیش تهدید کرد در صورت عدم لغو این تعرفه‌ها واشنگتن بر واردات خودرو از اروپا تعرفه ۲۰ درصدی اعمال خواهد کرد.

از سوی دیگر زوددویچه سایتونگ شب گذشته اعلام کرد که «سرجیو مارچیونه» رئیس کمپانی ایتالیایی - آمریکایی «فیات کرایلسر» و «فراری» به علت بیماری از سمت خود کناره گیری کرده است.

وی از سال ۲۰۰۴ ریاست کمپانی فیات و از سال ۲۰۱۴ به طور همزمان ریاست کمپانی فراری را بر عهده داشت. مارچیونه قرار است از ابتدای سال ۲۰۱۹ فعالیت خود در فیات کرایسلر را پایان دهد.

گمانه زنی ها حاکی از این است که  «مایک مانلی» به عنوان رئیس جدید کمپانی «فیات کرایسلر» انتخاب شود. رسانه های ایتالیایی نیز گزارش دادند که «لوئیس کری کامی لری»  که سوئیسی است ریاست کمپانی «فراری» را بر عهده خواهد گرفت.

واکنش این خبر اقتصادی در برخی از محافل سیاسی قابل توجه بود، به گونه ای که برخی از کارشناسان بر این باورند که تغییر در مدیریت دو کمپانی بزرگ خودرو سازی می تواند بازتاب ویژه ای در موضوع معاملات خودرو میان اروپا و آمریکا را به دنبال داشته باشد.

نظر شما