شناسهٔ خبر: 26860633 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: بانی‌فیلم | لینک خبر

با موضوع حفاظت از محیط زیست

«خانواده دکتر ماهان» دی ماه روی آنتن می رود

صاحب‌خبر -

تصویربرداری سریال «خانواده دکتر ماهان» به کارگردانی علی محمد قاسمی و تهیه‌کنندگی بهروز خوش رزم در استان مازندران ادامه دارد.
به گزارش بانی فیلم، بهروز خوش رزم تهیه کننده سریال درباره پیشرفت این مجموعه گفت: در حال حاضر تصویربرداری این پروژه به نیمبانی فیلمر در منطقه بابلکنار، مرزی کلاه، جنگل ها و روستاهای اطراف آن ادامه دارد.
خوش رزم با اعلام این خبر ادامه داد: تدوین سریال همزمان با تصویربرداری در حال انجام است و سریال دی ماه سال جاری آماده نمایش خواهد شد.
بهروز خوش رزم درباره روند ساخت سریال نیز گفت: هر پروژه ای مسائل خودش را دارد ، گرما و شرجی بودن هوا مشکلی است که ما را اذیت می کند. تیر ماه گرمی را پشت سر گذاشتیم و باید دید که مردادماه چه شرایطی خواهد بود. اما بزرگترین امتیازی که داریم گروه بسیار بسیار خوب، منسجم و دل به کار بده ای داریم.
این تهیه کننده همچنین گفت: بزرگترین تفاوت این سریال با بقیه کارهایم موضوع متفاوت آن است . موضوع این سریال روی حفاظت از محیط زیست، حمایت از حقوق حیوانات و حضور نوجوانان در زندگی و جامعه است.
در سریال های دیگر کمتر به نوجوانان پرداخته می شود و سازمان صدا و سیما باید روی این رده سنی متمرکزتر شود چون پایه ی ساخته شدن انسان ها در زندگی و رفتن به جهت های مناسب است. این جهت دهی و امکانات را ما باید به وجود بیاوریم و فرهنگ سازی کنیم . اگر به سراغ این موضوعات نرویم هیچ وقت مطرح نمی‌شوند امیدوارم بیشتر روی آن تمرکز کنیم.
بهروز خوش رزم درباره سریال خانواده دکتر ماهان نیز خاطرنشان کرد: مهمترین دیدگاه و پیام این سریال حفظ محیط زیست ، حمایت از حقوق حیوانات واهمیت دادن به نظرات نوجوانان است . دیدگاه دیگری که در خانواده دکتر ماهان بیان می شود این است که از شهر های بزرگ، آلوده و شلوغ به شهرهای کوچک برویم. در شهر های کوچک می توان در یک آب و هوای مناسب و با آرامش زندگی کرد.نباید همه در شهرهای بزرگ و شلوغ متمرکز باشیم.
«خانواده دکتر ماهان» نوشته نسیم خُراشادی زاده است و تولید این اثر تلویزیونی به کارگردانی علی محمد قاسمی در بخش هایی از استان مازندران ادامه دارد.
گروه سریال به کارگردانی علی محمد قاسمی این روزها در مازندران در تدارک به اتمام رساندن این سریال هستند.
این مجموعه تلویزیونی کاری از گروه نوجوان سیما فیلم است و پیشتر تصویربرداری بخش های مربوط به تهران این سریال با کارگردانی راما قویدل اوایل امسال به پایان رسیده بود.
امین زندگانی، لاله اسکندری، شیوا ابراهیمی، ارسطو خوش رزم، بهرام شاه محمدلو ، سعید امیرسلیمانی ، رویا افشار، شهروز ابراهیمی، فریده دریامج، به همراه کیمیا حسینی ، عرفان برزین و ژیار محمدزاده (بازیگران خردسال) بازیگران سریال تلویزیونی خانواده دکتر ماهان هستند که در تهران جلوی دروبین رفتند.
علاوه بر این بازیگران که برخی از آنان این روزها در استان مازندران حضور دارند، بازیگرانی همچون داوود فتحعلی بیگی، خیام وقارکاشانی، فهیمه امن زاده، ملیحه گلشن موسوی، امیر سفیری، حسین پرستار، مهدیه نساج، اسماعیل موحدی، لبخند بدیعی، سامرند معروفی، ابوالفضل شاه کرم، آوا دارویت، حمیدرضا محمدی، امیر حامد، حدیث نیک رو، فراز محمدی تبار، محمدحسن حسینیان، کیوان محمدی نژاد، کمیل علیپور ، میلاد عرب عامری و سعید ترکمان جلوی دوربین رفته اند.
خانواده دکتر ماهان داستانی است در ستایش زندگی و خوشبختی خانوادگی؛ داستانی که مخاطبش را به ساده زیستی داوطلبانه دعوت می کند؛ این مجموعه روایتگر نگاهی تازه و الهام بخش در جهت تشویق جسارت تغییر و شکستن عادت هایی است که انسان امروز را تنهاتر از همیشه، خسته و ملول کرده است.
از منظر دکتر ماهان زندگی یک راه نرفته و ناشناخته است از همین رو امیر عطش و التهابی دارد تا همسر و فرزندان نوجوانش را با خود در ماجراجویی شنیدن نوای اسرارآمیز طبیعت و پاسداری از زیست بوم همراه کند.

نظر شما