شناسهٔ خبر: 26859974 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

پروانه فعالیت مقصران تصادف سنندج لغو شد

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعلام رسیدگی به پرونده تخلفات حادثه تصادف سنندج، از لغو پروانه فعالیت شرکت‌های مقصر در این حادثه خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای، عباسعلی بنی‌اسدی در این رابطه گفت: در رسیدگی به پرونده تخلف شرکت حمل و نقل مسافربری پادراسفر سنندج، با توجه به تخلفات صورت گرفته در زمینه صدور صورت وضعیت فاقد مهر مدیر فنی برای اتوبوس، مسافرگیری در اطراف پایانه مسافربری و تصادف منجر به فوت و جرح، پروانه فعالیت این شرکت به مدت سه ماه لغو شد.
وی همچنین از رسیدگی به تخلف‌های شرکت حمل و نقل کالای بین‌المللی خاورمیانه (تهران) در جلسه کمیسیون ماده 11 خبر داد و افزود: باتوجه به تخلفات صورت گرفته در زمینه حمل مواد خطرناک در ساعت غیرمجاز (شب)، عدم استفاده از راننده دوم و صدور CMR برای راننده فاقد گواهینامه آموزشی حمل مواد خطرناک، پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل کالای بین‌المللی خاورمیانه (تهران) به مدت یک سال لغو شد.
وی ادامه داد: در همین رابطه، پرونده راننده اتوبوس مورد نظر نیز به دلیل بی‌احتیاطی و توقف در خارج از پایانه برای جذب مسافر در کمیسیون ماده 11 رسیدگی به تخلفات رانندگان مطرح و کارت هوشمند رانندگی وی به مدت دو سال غیرفعال شد.
20 تیر ماه جاری در اثر برخورد یک دستگاه تانکر حامل مواد خطرناک مربوط به شرکت حمل و نقل بین‌المللی کالای خاورمیانه، با یک دستگاه اتوبوس از شرکت حمل‌ونقل مسافر پادراسفر سنندج در اطراف پایانه مسافربری این شهر، 11 نفر از هموطنان از جمله راننده کامیون جان باختند و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.
اتوبوس مسافربری در این حادثه به طور کامل در آتش سوخت.
کارشناسان پلیس راهور علت وقوع این حادثه را نقص فنی در سیستم ترمز تانکر و عمل نکردن این سیستم اعلام کرده‌اند.
شبس ** 9386 *1613*

نظر شما