شناسهٔ خبر: 26859076 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معاون امور اقتصادی استاندار سمنان:

۵۰۰ هکتار از اراضی استان سمنان قابلیت کشت گلخانه‌ای را دارد

سمنان - معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰۰ هکتار از اراضی استان سمنان قابلیت کشت گلخانه را دارد، گفت: ظرفیت کار در این بخش به ۲۰۰ میلیون یورو می‌رسد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری  شامگاه شنبه در جلسه توسعه کشت گلخانه‌ای سمنان که در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از کلیدی‌ترین سیاست‌های دولت در بخش کشاورزی توسعه گلخانه‌ها است.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌ها و چشم‌انداز استان سمنان در اقتصاد مقاومتی، چشم‌انداز توسعه گلخانه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به حاکم بودن تنوع آب و هوایی استان و شرایط مناسبی برای کشاورزی گفت: موضوع آب از مهم‌ترین دغدغه‌ها است به‌طوری‌که بخش زیادی از آب استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

عسگری یکی از برنامه‌های مهم استان سمنان را بهره‌برداری مناسب از آب دانست و یادآور شد: کشت و توسعه گلخانه‌ای در استان بیش‌ازپیش ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه ورود فناوری نوین گلخانه به استان سمنان ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: بهره وری مناسب از آب موجود در بخش کشاورزی از روش‌های سنتی و غرقابی باید به روش‌های نوین تغییر پیدا کند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به اینکه استان در مسیر خط انتقال گاز  جنوب به شمال کشور قرار دارد، تصریح کرد: مشکلی در تأمین گاز گلخانه‌ها وجود ندارد.

عسگری با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل تولیدکنندگان بخش کشاورزی آب است، افزود: حضور در بازارهای منطقه با رقابت‌پذیری، شیوه‌های نوین بسته‌بندی، قیمت مناسب تمام‌شده محصول امکان‌پذیر می‌شود.

در این جلسه سلیمان از کشور ترکیه یکی از فعالان عرصه فناوری گلخانه‌های نوین وصادارت محصولات کشاورزی حضور داشت که با تعدادی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی بخش کشاورزی برای عقد قرارداد باهدف توسعه کشت گلخانه‌ای تبادل‌نظر کردند.

نظر شما