شناسهٔ خبر: 26852948 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

حاشیه

ماجرای تماس مشکوک ازداخل فدراسیون با طلبکاران20ساله

این آقا پیشنهاد می‌کند که مبلغ طلب را زنده می‌کند، اما نصف آن را هم به عنوان دستمزد خواهد گرفت. پیشنهادی دو سر برد که مربی یا فوتبالیست طلبکار هم با آن موافق است!

صاحب‌خبر -

اردیبهشت گذشته نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای راستی‌آزمایی میزان بدهی باشگاه‌های ایرانی به کشورمان سفر کردند.همین اتفاق نگرانی‌هایی برای برخی باشگاه‌ها به دنبال داشت که مبادا پروانه حرفه‌ای‌شان لغو شود.

به گزارش تابناک ورزشی، مسئولان فوتبال ایران در همین راستا به باشگاه‌ها توصیه کردند لیست بدهی‌های خود از گذشته تاکنون را به صورت دقیق تهیه کرده و در اختیار فدراسیون و سازمان لیگ قرار بدهند. AFC با توجه به شکایات فراوان علیه باشگاه‌های ایرانی و پرونده‌های متعدد این چنینی در فیفا به دنبال کسب اطلاعاتی پیرامون طلبکاران بود و سپس حل آن را به مسئولان فوتبال ارجاع داد. البته داشتن بدهی ایراد بزرگی نیست بلکه باید این بدهی‌ها تعیین تکلیف می‌شد.

گر چه ممیزی‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا هر سال سخت‌تر شده و گفته می‌شود از فصل آینده باید رفتار جوانمردانه مالی (فیرپلی مالی) هم در باشگاه‌ها رعایت شود، اما مشکل اصلی برای باشگاه‌های ایرانی فرد مشکوکی است که به این لیست دسترسی پیدا کرده است. با توجه به توصیه دوستان و تهدید AFC باشگاه‌های ایرانی فهرستی از طلبکاران قدیمی و جدید خود تهیه کرده و در اختیار فدراسیون و سازمان لیگ قرار دادند. باشگاه‌ها از ترس مردود شدن در مرحله راستی‌آزمایی، حتی نام طلبکاران ۲۰سال قبل باشگاه را هم در لیست نوشتند.

حالا به نوشته روزنامه خبر، فردی که به این لیست دسترسی پیدا کرده با افراد طلبکار به ویژه پیشکسوتان تماس گرفته و به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد از باشگاه سابق خود شکایت کنند! طرف حتی وکیل خاص (!) هم برای پیگیری این پرونده‌ها به مربی یا فوتبالیستی که دیگر طلب خود را فراموش کرده معرفی می‌کند. این آقا پیشنهاد می‌کند که مبلغ طلب را زنده می‌کند، اما نصف آن را هم به عنوان دستمزد خواهد گرفت. پیشنهادی دو سر برد که مربی یا فوتبالیست طلبکار هم با آن موافق است!
همین تماس‌های مشکوک و ادعای طرف که از داخل فدراسیون زنگ می‌زند اغلب باشگاه‌های ایرانی به ویژه تیم‌های پرطرفدار را دچار چالش بزرگی کرده است.مدیران باشگاه‌های لیگ برتر در روز‌هایی که مشغول یارگیری و برنامه‌ریزی برای شروع فصل جدید هستند، هر روز با طلبکارانی برخورد می‌کنند که از سوی طرف تحریک شده‌اند!

نظر شما