شناسهٔ خبر: 26825073 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

رضایی در گفت و گو با میزان:

اعمال فرد منتظر باید مورد رضایت حضرت ولی‌عصر(عج) باشد

خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: انتظار به معنای این نیست که فرد صرفاً منتظر باشد و دعا کند تا حضرت ولی عصر(عج)ظهور کند بلکه کسی که منتظر ظهور حضرت است باید اعمالش را به گونه‌ای انجام دهد که مورد رضایت حضرت مهدی(عج) قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی رضایی کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره موضوع انتظار گفت: در روایات آمده است که "افضل الاعمال انتظار الفرج". این روایت به زبان خاصی محدود نشده است بلکه بهترین دعا را انتظار برای امام زمان (عج)معرفی کرده است

وی در همین راستا افزود: با توجه به اینکه روز جمعه در روایات روز ظهور حضرت مهدی(عج) است با خواندن دعای ندبه و عرض ارادت به حضرت ولی عصر(عج) در مسیر انتظار به عنوان فرد منتظر عمل کنیم تا بتوانیم در حکومت حضرت که عدل و داد را جایگزین ظلم خواهد کرد به درستی عمل کنیم.

این کارشناس علوم قرآنی درباره وظیفه منتظران در عصر غیبت اظهار کرد: انتظار به معنای این نیست که فرد صرفاً منتظر باشد و دعا کند تا حضرت ولی عصر(عج)ظهور کند، بلکه کسی که منتظر ظهور حضرت است باید اعمالش را به گونه‌ای انجام دهد که مورد رضایت حضرت مهدی(عج) قرار گیرد .انتظار فرج بدین معنی است که زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) را فرد منتظر فراهم کند .

حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی با اشاره به ۳۱۳ یار حضرت امام زمان (عج) بیان کرد: برخی می‌گویند این که حضرت تاکنون ظهور نکرده به دلیل فراهم نشدن این ۳۱۳ یار حضرت است؛ اگر به این موضوع توجه داشته باشیم نشان می‌دهد اعمال ما درست نیست و این بسیار بد است .

این کارشناس علوم قرآنی درباره دعاهای مربوط به ظهور حضرت مهدی (عج) توضیح داد: برخی قائل به این هستند که همیشه باید دعای فرج را برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) خواند و کسانی که به مراکز زیارتی می روند، حاجت هایشان را بیان می‌کنند و دعای فرج را می‌خوانند.

 

وی درباره معنای مهدویت توضیح داد: آنچه مسلم است و استفاده می‌شود انتظار برای ظهور کسی است که هدایت جامعه جهانی را در راه سعادت و درست برعهده دارد و برای این مساله فرد منتظر باید تلاش کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی فرج حضرت مهدی (عج) فراهم شود و خداوند توفیق دهد تا زمینه ظهور و فرج حضرت را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما