شناسهٔ خبر: 26822201 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تروریست‌های مسلح ۲۱ دستگاه اتوبوس را در گذرگاه «العیس» سوریه به گروگان گرفتند

عناصر تروریستی مسلح ۲۱ دستگاه اتوبوس حامل ساکنان فوعه و کفریا را در گذرگاه «العیس» به گروگان گرفته‌اند.

صاحب‌خبر -

تروریست‌های مسلح ۲۱ دستگاه اتوبوس را در گذرگاه «العیس» سوریه به گروگان گرفتندبه گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، عناصر مسلح 21 دستگاه اتوبوس را در گذرگاه «العيس» سوريه به گروگان گرفته‌اند.

این اتوبوس‌ها حامل ساکنان دو منطقه شیعه‌نشین فوعه و کفریا در استان ادلب هستند که بر اساس توافقی که بین دولت سوریه و عناصر مسلح بدست آمده است قصد داشتند به گذرگاه الحاضر-العیس در جنوب استان حلب وارد شوند. بر اساس این توافق ده‌ها فرد مسلح بازداشتی نزد دولت سوریه آزاد و به عناصر مسلح در ادلب تحویل می شوند.

بیش از 9 هزار سوری از ساکنان دو منطقه شیعه نشین فوعه و کفریا در استان ادلب بر اساس توافقی که بین دولت سوریه و عناصر مسلح بدست آمده است در حال ورود به گذرگاه الحاضر-العیس در جنوب استان حلب هستند. نخستین گروه از ساکنان فوعه و کفریا به مراکز اسکان در جبرین رسیده اند.

عناصر مسلح به ساکنان فوعه و کفریا که در حال خارج شدن از این دو منطقه هستند تعرض و به سوی اتوبوسهای حامل آنها سنگ پرتاب می‌کنند که شیشه های بیشتر این خودروها شکسته است.

بر اثر حمله تروریست‌های مسلح به اتوبوس‌های حامل اهالی فوعه و کفریا، چهل نفر زخمی شدند. تعدادی از زخمی شدگان زنان و کودکان هستند.

انتهای پیام/

به گروگان گرفته شدن 21 دستگاه اتوبوس حامل ساکنان فوعه و کفریا توسط تروریست‌های مسلح

نظر شما