شناسهٔ خبر: 26820270 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل به ۳۳ میلیون بشکه

مؤسسه تحقیقات انرژی کی‌روس اعلام کرد: ذخایر نفت ایران در ماه ژوئن در سواحل با ۳.۲ میلیون بشکه افزایش به ۳۳ میلیون بشکه رسید.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری فارس: مؤسسه تحقیقات انرژی کی‌روس اعلام کرد: ذخایر نفت ایران در ماه ژوئن در سواحل با ۳.۲ میلیون بشکه افزایش به ۳۳ میلیون بشکه رسید.

به گزارش  رویترز، مؤسسه تحقیقات انرژی کی‌روس اعلام کرد میزان ذخایر نفتی ایران در سواحل در ماه ژوئن نسبت به ماه پیش از آن با ۳.۲ میلیون بشکه افزایش به ۳۳ میلیون بشکه رسید.

مؤسسه تحقیقات و انرژی کی‌روس مستقر در پاریس پیش‌بینی و آمار‌های تحلیل در حوزه بازار انرژی انجام می‌دهد که امکان دقیق پیش‌بینی‌های آینده را میسر می‌سازد. براساس این آمارها، امکان ذخیره ۳.۱ میلیون بشکه در جزیره خارک باعث افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل این کشور شده است، این در حالی است که ذخایر در لاوان، سیری و بندرعباس نیز به طور محدودی افزایش یافته اند.

افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل به ۳۳ میلیون بشکه

 

ذخایر نفت ایران انتظار می‌رود با اعمال تحریم‌های جدید آمریکا بر صنایع نفت این کشور و محدود کردن صادرات، افزایش یابد.

در این میان واشنگتن احتمالا معافیت‌هایی را برای برخی کشور‌ها خواهد داشت و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا زمان بیشتری را برای کاهش خرید نفت از ایران پس از ۴ نوامبر داشته باشد، اما اکثر تحلیلگران انتظار دارند که یک افت شدید صادرات برای سومین کشور صادرکننده نفت اتفاق بیفتد.

این مؤسسه تحقیقاتی همچنین گفته است پس از لغو تحریم‌ها در ژانویه ۲۰۱۶ ذخایر روی آب ایران به کمتر از ۱.۷ میلیون بشکه رسید، این درحالی است که میزان ذخایر روی آب ایران در نوامبر ۲۰۱۵ به میزان ۲۵ میلیون بشکه در روز بود.

نظر شما