شناسهٔ خبر: 26799491 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: عصرخودرو | لینک خبر

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای: راننده تانکر‌ سوخت به مسیر آشنا نبود

۴مقصر اصلی در حادثه سنندج شناسایی شدند

عصر خودرو- عضو هیئت عامل سازمان راهداری ابعاد جدیدی از حادثه سنندج را اعلام کرد و گفت: در این حادثه شهرداری،‌ شرکت حمل و نقل، راننده اتوبوس و تانکر‌ سوخت مقصر شناخته شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مهران قربانی عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  با اشاره به حادثه اخیر تصادف یک دستگاه اتوبوس با تانکر‌ سوخت در سنندج، گفت: بعد از وقوع این حادثه وزیر راه و شهرسازی‌ دستور داد به سرعت ابعاد حادثه رسیدگی و مقصران شناسایی شوند.

وی ادامه داد: گزارش اولیه در مورد علت شکل‌گیری حادثه ارائه شده و اوایل هفته آینده در کمیسیون ماده 11 و 12 ایمنی بررسی می‌شود.

قربانی در مورد مقصران این حادثه، گفت: راننده تانکر‌ سوخت، راننده اتوبوس، شرکت حمل و نقل بار و شهرداری هر کدام سهم 25 درصدی در وقوع این حادثه داشتند.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری‌ با بیان اینکه در این حادثه متأسفانه راننده تانکر‌ سوخت بعد از ثبت ساعت باید در محل مناسبی توقف می‌کرد، گفت: این راننده بدون هیچ استراحت و توقفی مسیر خود را طی کرده و از سوی دیگر به علت نقص فنی تانکر‌ با اتوبوس پارک شده در محل برخورد کرد.

قربانی یادآور شد: با بررسی‌های صورت گرفته راننده تانکر‌ سوخت با مسیر مریوان‌ - سنندج هیچ‌گونه آشنایی نداشته و شرکت حمل و نقل، حمل این ماده سوختنی را به یک راننده بی‌تجربه واگذار کرده است همین موضوع نقش مؤثری در رخ دادن تصادف داشته است.

وی درباره نقش اتوبوس در رخ دادن این حادثه، گفت: اتوبوس بعد از خروج از ترمینال‌ در معبری‌ که عرض آن کم بوده توقف کرده و اقدام به مسافرگیری‌ کرده، همین موضوع باعث رخ دادن حادثه دردناک تصادف سنندج شده است.

قربانی یادآور شد: شهرداری به علت آنکه در این معبر همواره چنین حوادثی رخ داده و هیچ اقدامی برای عریض کردن آن انجام نداده است، مقصر شناخته شده است.

وی تأکید کرد: در کمیسیون ماده 12 این شرکت حمل و نقلی مقصر شناخته شده و جریمه سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است.

قربانی در پایان گفت: کمبود ماده 11 و 12 که مربوط به قانون رسیدگی به تخلفات رانندگان و وسایل نقلیه است، در رخ دادن چنین حادثه‌هایی نقش دارد و امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم این کمبود را در این بخش جبران کنیم.

دانلود با کیفیت

نظر شما