شناسهٔ خبر: 26793335 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایران آنلاین | لینک خبر

جهانبخش: دوست داشتم مدرسه زودتر تمام شود تا بتوانم در کوچه فوتبال بازی کنم

مهاجم تیم ملی ایران به AFC گفت: حضور در جام جهانی باورنکردنی بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا جهانبخش در گفت و گو با مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرد: یکی از شگفت انگیزترین لحظاتی که من هنوز به یاد دارم بازی ایران استرالیا در سال 1998 است؛ زمانی که من پنج یا شش سال سن داشتم و واکنش دراماتیک ایرانی ها را برای صعود به جام جهانی به خاطر دارم. مردم در خیابان بودند و همه خوشحال از این موضوع.

وی درباره علاقه خود به سایر ورزش ها گفت: من ورزش های مختلفی را امتحان کردم، کونگ فو و دو و میدانی. زمانی که من 12 ساله بودم یکی از معلمان ورزشم در مدرسه به من گفته بود باید بین فوتبال و فوتسال یکی را انتخاب کنم و در آن زمان ترجیح دادم فوتبال بازی کنم. به یاد دارم زمانی که مدرسه می رفتم، دوست داشتم مدرسه زودتر تمام شود و بتوانم در کوچه با دوستانم فوتبال بازی کنم. سرما و گرما برای من مهم نبود؛ مهم فوتبال بود؛ چراکه خیلی به من خوش می گذشت.
جهانبخش درباره حضورش در آلکمار بیان داشت: من سه پیشنهاد داشتم و آلکمار بهترین شان بود که در آن زمان داشتم، و بسیار خوشحالم که به این تیم رفتم.
وی درباره حضورش در جام جهانی برزیل گفت: اولین جام جهانی باور نکردنی بود. پس از 6 ماه بازی در اروپا، در سن 19 سالگی تجربه خوبی برای من بود.
وی تصریح کرد: می دانم که از این به بعد انتظارها از من بیشتر می شود فقط سعی می کنم تا زمانی که پیراهن تیم ملی را بر تن دارم، بهترین کار را انجام دهم. یکی از چیزهایی که من همیشه رویای آن را دارم، پیروزی در جام ملت های آسیا با ایران است.

نظر شما