شناسهٔ خبر: 26782369 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

دستگیری سارقان ۳۰ میلیاردی منازل در اصفهان

سعید سلیمیان اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان ساکن جنوب شهر اصفهان مبنی بر سرقت از منازل آن‌ها موضوع دستگیری عامل یا عاملان این سرقت‌ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری ۲ سارقی که اقدام به سرقت بیش از ۳۰ میلیارد ریال طلاجات از منازل مردم کرده بودند خبر داد و گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک و نیم کیلوگرم طلای مسروقه کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سعید سلیمیان اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان ساکن جنوب شهر اصفهان مبنی بر سرقت از منازل آن‌ها موضوع دستگیری عامل یا عاملان این سرقت‌ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این خصوص تیم‌های ویژه‌ای از واحد گشت انتظامی شهرستان اصفهان وارد عمل شده و سرانجام مأموران حین گشت‌زنی در یکی از مناطق ۲ نفر را در حال بالا رفتن از دیوار منزلی مشاهده کرده و بلافاصله برای دستگیری آنان اقدام می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت: متهمان با مشاهده مأموران پا به فرار می‌گذارند که سرانجام در عملیات تعقیب و گریز هر ۲ نفر دستگیر و در تحقیقات صورت گرفته به ۳۴ فقره سرقت منزل اعتراف کردند.

وی با بیان این‌که این سارقان با همدستی یکدیگر توانسته بودند ۳۰ میلیارد ریال طلاجات را از منازل مردم سرقت کنند، ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک و نیم کیلوگرم طلاجات مسروقه کشف و پس از طی مراحل قانونی به مالباختگان تحویل شد.

سلیمیان در پایان گفت: با توجه به این‌که سارقان منازلی که از استحکام و ایمنی کمتری برخوردار بودند را برای عملی کردن نقشه خود انتخاب می‌کردند به شهروندان توصیه می‌کنیم نسبت به مجهز کردن منازل خود به سیستم‌های ایمنی، در‌های ضد سرقت، دوربین‌های مداربسته و آژیر خطر مجهز کنند و هنگام ترک منازل نیز مراقب باشند که تمام در‌های منتهی به منزل بسته و هیچ راه نفوذی برای ورود سارقان وجود نداشته باشد، ضمن این‌که توصیه می‌کنیم از نگهداری وجوه و طلاجات زیاد در منازل خودداری کرده و حتی‌المقدر آن‌ها رابه صندوق امانات بانک‌ها بسپارند.

نظر شما