شناسهٔ خبر: 26777055 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

قانون را رنگی نکنیم؛

تصمیم شجاعانه و «غیر مصلحتی» سازمان لیگ برای سوپرجام

سازمان لیگ فوتبال ایران تیم فوتبال پرسپولیس را به دلیل انصراف استقلال به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی کرد؛ تصمیمی شجاعانه که فارغ از رنگ‌ها باید به آن احترام گذاشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حرف و حدیث‌ها درباره برگزاری یا عدم برگزاری سوپرجام بین پرسپولیس و استقلال در تاریخ ۲۹ تیرماه به اوج خود رسیده بود. تا همین صبح امروز و پیش از جلسه نهایی سازمان لیگ صحبت از لغو سوپرجام و حتی برگزاری آن در نیم فصل مطرح شد. 

برگزاری سوپر جام در نیم فصل بدون حضور ملی پوشان هم یکی از راهکارهایی بود که مسئولان سازمان لیگ روی آن حساب باز کرده بودند ولی در نهایت استقلال به خاطر اعلام عدم حضورش در تاریخ ۲۹ تیرماه، ۳ بر صفر بازنده شد.

بر هیچکس پوشیده نیست که استقلال به خاطر کامل نبودن تیمش، نبود تیام و جباروف، جدایی ابراهیمی، تعداد زیاد بازیکنان مصدوم و مسائلی از این دست علاقه ای به برگزاری بازی در این تاریخ نداشت و به دنبال خریدن زمان و تغییر زمان بازی بود؛ هرچند که مسئولان باشگاه به صورت رسمی این موضوع را منکر می شدند.

استقلال حتی در این مدت دست به دامن وزیر ورزش هم شده بود تا با دخالت مسعود سلطانی فر در امور داخلی سازمان لیگ، برنامه سوپر جام را تغییر بدهد؛ موضوعی که امروز پندار توفیقی معاون باشگاه استقلال هم آنرا تایید و اعلام کرد وزیر ورزش خواسته است نامه نگاری های لازم با سازمان لیگ در این ارتباط صورت بگیرد.

فوتبال سیاست زده و سفارشی ایران بارها پیش از این دستخوش تصمیمات خارج از زمین و مدیران بلند پایه‌ای بوده است که برای بالابردن میزان رضایت هواداران استقلال و پرسپولیس، خود را محق بر دخالت در مسائل داخلی می دانستند.

هواداران، مربیان و بازیکنان فوتبال همیشه در قبال کسانی که خارج از روابط فوتبالی قصد دخالت و تغییر برنامه ها را داشته است، موضعگیری داشته اند و به سختی زیر بار تصمیمات «مصلحتی» رفته اند.

به نظر می رسد حالا این اقدام شجاعانه و مستقل سازمان لیگ آزمونی است برای کسانی که نسبت به پیاده نشدن قانون و تصمیمات مصلحتی اعتراض داشته اند. حالا زمانی است که یکبار برای همیشه صرفنظر از رنگ‌ها، صرفنظر از دلبستگی های تیمی و بدون توجه به تعصبات کلیشه ای از قانون حمایت شود؛ قانونی که سازمان لیگ از ماه ها پیش آنرا وضع و بارها به استقلال و پرسپولیس برای اجرایی شدن آن هشدار داده بود.

نظر شما