شناسهٔ خبر: 26773749 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی خبر داد:

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان/فعالیت ۷۸ شرکت دانش بنیان در استان مرکزی

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: به دنبال تشکیل صندوق پژوهش و فناوری ویژه سرمایه گذاری در استان مرکزی هستیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ محمد رفیعی رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی روز سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی شرایط تأسیس صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: استان های محدودی در کشور از تشکیل صندوق های پژوهش و فناوری ویژه سرمایه گذاری محروم هستند که یکی از این استان ها استان مرکزی است.

 رفیعی اظهار کرد: تاسیس صندوق های پژوهش و فناوری ویژه سرمایه گذاری در استان را با مشارکت پارک های علم و فناوری و دانشگاه های استان در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد و راه اندازی صندوق های پژوهش و فناوری کمک شایانی را به ارتقای زیست بوم فناوری و کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار می کنند بیان کرد: هدفی که دنبال می کنیم این است که استارت تشکیل این صندوق در استان زده شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی به مزیت های راه اندازی صندوق اشاره کرد و  گفت: با فعالیت های که صندوق در ایجاد ارزش افزوده، صادارات، حمایت و تسهیل گری برای جذب اعتبارات برای تمام شرکت ها دارد می تواند بسیار موثر و ارزش گذار باشد.

رفیعی یکی از مهم‌ترین کارکردهای این صندوق تکمیل زنجیره ایده تا بازار دانست که در این مسیر از ابزارهای جدید تأمین مالی بهره‌گیری می‌شود یادآور شد: در واقع راه اندازی صندوق می تواند مکانی باشد که افرادی که ایده دارند به آن مراجعه و صندوق هم به عنوان سرمایه گذار از آنها حمایت کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۷۸ شرکت دانش بنیان در استان مرکزی فعالیت دارند خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۹ شرکت در پارک علم و فناوری استان مرکزی مستقر است.

انتهای پیام/

 

نظر شما