شناسهٔ خبر: 26753795 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

از وام ازدواج چه خبر؟

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی جوانان گفت: ۲۰۱ هزار و ۳۳۰ نفر از مجموع ۴۴۰ هزار و ۵۰۹ متقاضی وام ۱۵ میلیونی ازدواج، یعنی ۴۵ درصد متقاضیان، تا پایان خردادماه امسال موفق به دریافت این تسهیلات ش

صاحب‌خبر -
صراط:

سیدجواد رضوی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در خصوص تعداد وام‌گیرندگان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه اظهار کرد: ۲۰۱ هزار و ۳۳۰ نفر از مجموع ۴۴۰ هزار و ۵۰۹ متقاضی وام ۱۵ میلیونی ازدواج، یعنی ۴۵ درصد متقاضیان، تا پایان خردادماه امسال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

به گزارش فارس، وی افزود: استان ایلام با ۶۴ درصد و استان زنجان با ۵۶ درصد بالاترین میزان دریافت تسهیلات به نسبت تعداد متقاضیان را در سال جاری دارند.

رضوی اضافه کرد: پایین‌ترین نسبت دریافت تسهیلات مربوط به استان‌های خراسان شمالی با ۲۷ درصد و کهگیلویه و بویراحمد با ۳۳ درصد است.

پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از ابتدای سال ۹۷ آغاز شده است. پرداخت این تسهیلات برای تمام کسانی که حداکثر دو سال از تاریخ عقد آن‌ها گذشته است قابل استفاده است. میانگین زمان دریافت تسهیلات ازدواج سال گذشته بین ۴۵ روز تا دو ماه بود.

برچسب‌ها:

نظر شما