شناسهٔ خبر: 26736853 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس جمعیت هلال احمر؛

هلال احمر در امدادرسانی حوادث طبیعی اول است

رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: نیروهای هلال احمر در هنگام بروز حوادثی همچون سیل و زلزله، اولین گروهی هستند که کار امدادرسانی به آسیب دیدگان را آغاز می کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی اصغر پیوندی در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه شعارهای کلی جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد عام المنفعه و بشردوستانه با موازین اسلامی منطبق است، افزود: هلال احمر چند شعار کلی و اساسی دارد. شعارها و اهدافی مانند حفظ کرامت انسانی، کاهش درد و رنج انسان ها، ترویج صلح و دوستی و ارتقاء سلامت که برای تحقق همه آنها بدون در نظر گرفتن رنگ، نژاد، قومیت و...تلاش می کند.

وی ادامه داد: هلال احمر در هنگام بروز حوادثی مانند سیل، زلزله و... ، همواره به عنوان نخستین نهادی که هدفش امدادرسانی است، حاضر شده و توانسته خدمات مناسبی برای کاهش تلفات و آلام انسانی انجام دهد که حقیقتا برگ زرینی برای این نهاد است.

پیوندی در ادامه به حضور هلال احمر ایران در حوادث بین المللی در خارج از مرزها اشاره کرده و افزود: جمعیت هلال احمر ایران در حوادث بین المللی مانند امدادرسانی به آوارگان میانمار که مسلمانان این کشور مظلومانه از دیار خود رانده شده بودند با راه اندازی درمانگاه، ارسال بسته های غذایی و دارویی حضور فعال داشته و کمک حال آوارگان بوده است. همچنین امدادگران و داوطلبان جمعیت در مراسم باشکوه اربعین و حج بر حسب وظیفه ذاتی هلال احمر به زائران خدمات رسانی کرده اند.

نظر شما