شناسهٔ خبر: 26676304 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

تحریم کالاهای اسرائیلی در ایرلند،خشم صهیونیست ها را برانگیخت

تهران-ایرنا- اقدام مجلس سنای ایرلند در تصویب پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولید شهرک های صهیونیستی با استقبال گروه های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جهاد اسلامی روبه رو شد و خشم شدید مقامات رژیم صهیونیستی را برانگیخت.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز جمعه خبرگزاری خبرگزاری 'فلسطین الیوم'، مجلس سنای ایرلند روز چهارشنبه در راستای حمایت از ملت فلسطین، پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولید شده در شهرک های یهودی نشین کرانه باختری را به تصویب رساند.
تصویب پیش نویس یاد شده در ایرلند، با استقبال گروه های حماس و جهاد اسلامی روبه رو شده است.
جنبش حماس با صدور بیانیه ای، تصویب قانون جدید ضد صهیونیستی در ایرلند را ستود.
در این بیانیه آمده است: ما از اقدام مجلس سنای ایرلند در تصویب پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولید شده در شهرک های صهیونیستی و مجازات تمامی وارد کنندگان این کالاها و ارائه کنندگان خدمات به شهرک نشینان اسرائیلی، قدرانی می کنیم.
حماس افزود: ما تصویب این پیش نویس را اقدامی مهم در راستای جرم انگاری اقدامات اشغالگران صهیونیست و سیاست های شهرک سازی و تاکیدی بر حق ملت فلسطین در سرزمین خود می دانیم.
این جنبش همچنین از کشورهای جهان خواست تا با الگو گیری از ایرلند در زمینه تحریم رژیم صهیونیستی و منزوی کردن آن، بار دیگر از ملت فلسطین حمایت کنند.
در همین راستا، 'داوود شهاب' مسئول دفتر مطبوعاتی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اقدام اخیر ایرلند در تحریم کالاهای اسرائیلی را گامی مهم و اساسی در جرم انگاری سیاست های اشغالگران و اقدامات استعماری آنها دانست.
وی خواستار انجام اقدامات عملی برای تحریم و منزوی کردن رژیم صهیونیستی شد و از کشورهای عربی و مسلمانان خواست که به وظیفه و مسئولیت خود برای مقابله با سیاست های اشغالگران در این زمینه عمل کنند.
البته این اقدام ایرلندی ها، خشم صهیونیست ها را برانگیخت، به نحوی که 'اویگدر لیبرمن' وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار بسته شدن سفارت تل آویو در ایرلند شد.
رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که وزارت امور خارجه رژیم اشغالگر، در واکنش به تصویب این پیش نویس، سفیر ایرلند در تل آویو را برای توضیح در مورد علل تصویب این پیش نویس احضار کرده است.
اما لیبرمن در توئیتر خود نوشت: فراخواندن سفیر ایرلند در تل آویو برای توضیح خواهی و مواخذه وی فایده ای ندارد. ما با طرفی که با 'اسرائیل' دشمنی می کند، حرفی نداریم. کابینه باید هرچه سریعتر سفارت خود را در دوبلین پایتخت ایرلند تعطیل کند.
به تازگی نیز کمپینی تحت عنوان، کمپین تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی در هلند راه اندازی شده است.
اقلیت های فلسطینی در هلند در 13 تیرماه 97 با همکاری موسسه 'Docp ' به نشانه حمایت از ملت فلسطین، کمپین تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی را در چندین شهر هلند به راه انداختند.
در همین راستا نیز جنبش بی.دی.اس (BDS)؛ جنبش جهانی تحریم اسرائیل با هدف از بین بردن قدرت رژیم صهیونیستی، پایان دادن به اشغال و استعمار سرزمین های اشغالی و به رسمیت شناختن حقوق اساسی شهروندان فلسطینی، در سال 2005 فعالیت خود را توسط 171 سازمان غیرانتفاعی فلسطینی آغاز کرد.
خاورم**9329**1908

نظر شما