شناسهٔ خبر: 26674993 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

در حاشیه نشست ناتو در بروکسل رخ داد؛

رایزنی پامپئو با همتای عربستانی خود و موگرینی درباره ایران

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد وزیر خارجه این کشور در حاشیه اجلاس ناتو در بروکسل با همتای عربستانی‌اش دیدار و درباره ایرانی رایزنی کرده است. پامپئو با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم درباره ایران گفت‌وگو کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه در حاشیه نشست ناتو در بروکسل با عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان دیدار کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده طرفین درباره مسائل مختلف از جمله ایران گفت‌وگو کرده‌اند. در این بیانیه آمده است: «دو طرف درباره طیف گسترده‌ای از مسائل منطقه‌ای و دوجانبه‌ به خصوص ضرورت پرداختن به مجموعه کامل تهدیدهای ایجادشده از طرف ایران گفت‌وگو کردند.»

 بیانیه وزارت خارجه آمریکا می‌گوید در موضوع یمن، پامپئو و الجبیر بر اهمیت حمایت همه طرف‌ها از فرایندهای تحت رهبری سازمان ملل متحد، تسهیل دسترسی‌های بشردوستانه و بازرگانی و حرکت در مسیر رسیدن به یک توافق جامع برای پایان دادن به درگیری‌ها تأکید کرده‌اند.

عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال 1394 برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، این کشور فقیر عربی را هدف حملات سنگین هوایی قرار داده است.

این حملات به کشته شدن هزاران نفر از غیرنظامیان و گسترش فقر و بیکاری در یمن منجر شده است.

اتحادیه اروپا هم در بیانیه‌ای روز پنجشنبه اعلام کرده پامپئو با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم درباره ایران گفت‌وگو کرده است.

نظر شما