شناسهٔ خبر: 26674968 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اصفهان| باید حکیمانه در برابر هجوم فرهنگی و اقتصادی دشمن ایستاد

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در اصفهان گفت: باید از راهی که دشمن وارد شده به مقابله با او برخواست یعنی از مسیر علم، هنر و ترفندهای گوناگون اجتماعی که برای جنگ با خانواده‌ و ارزش‌های ما تعیین شده وارد عمل شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی گرجی شامگاه پنجشنبه در تجمع خانوادگی «عفاف و حجاب» که با مراسم تشییع 10 پیکر شهید همراه بود اظهار داشت: حضور در این برنامه‌ها افتخاری است که به دعوت و پذیرش شهدا محقق می‌شود.

وی افزود: خوشا به حال پدری که این گونه بعد از 36 سال فرزند خود را در آغوش می‌گیرد و جشن آمدنش را به راه می‌اندازد و خوشا به حال مردمی که امروز در میدان امام(ره) به استقبال این شهدا آمده‌اند و تصاویر آن را به جهان مخابره می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: با انتقال تصاویر این تجمع بزرگ و عاشقانه به جهانیان نشان می‌دهید که ملت ایران عاشق جهاد و شهادت است و عشق به جهاد در راه خدا و شهادت و ریخته شدن خون در راه خدا آرزوی اولیاء بزرگ بوده است.

وی ادامه داد: در شب‌های ماه رمضان در بهترین ساعات عبادت و مناجات با خدا اولیا الله شهادت را از پروردگارشان طلب می‌کردند لذا شهید به وجه خدا نظر می‌کند و بالاتر از هر محبوبی است.

گرجی با بیان اینکه شهدا به ما درس ایستادگی و استقامت می‌دهند، گفت: مادران باید فرزندان خود را به‌ گونه‌ای تربیت کنند که عاشق شهادت باشند چرا که به گفته مولا و پیشوایمان ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد.

وی با اشاره به خاطره تشییع 370 شهید در میدان امام(ره) بیان کرد: امروز هم به استقبال شهدایی آمده‌ایم که در جوانی خود را فدا کردند و شما باید آگاه باشید که امروزه دشمن در 2 میدان نبرد فرهنگی و نبرد اقتصادی به جنگ ما آمده است.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان اصفهان افزود: در نبرد فرهنگی دشمن زنان و جوانان را مورد هجوم قرار داده و باید آگاه بود با پرحاشگری و تندی نمی‌توان پیشروی کرد.

وی تصریح کرد: باید از راهی که دشمن وارد شده به مقابله با او برخواست یعنی از مسیر علم و هنر و ترفندهای گوناگون اجتماعی که برای جنگ با خانواده‌ و ارزش‌های ما تعیین شده، وارد عمل شد و حکیمانه به مقابله با آن‌ها پرداخت.

گرجی افزود: باید حکیمانه در برابر دشمن ایستاد لیکن اتاق فکرها باید عالمانه در این میدان نبرد وارد شوند. جگر همه ما از داغ شهدا و نامردی‌ها خون است اما باید اندیشمندانه جنگید تا کلامتان بوی شهدا دهد و در جان‌ جوانان اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: دشمن دنبال این است که هرزه‌گویی و تندخویی و پرخاشگری را به ما نسبت دهد و با این چهره ما را به جهانیان نشان دهد لیکن شما باید با ادب در میدان نبرد فرهنگی وارد شوید و شجاعانه و عالمانه به جنگ روانی دشمن بروید.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دشمنان زیربنای اقتصادی ما را مورد هدف قرار داده است، گفت: علائم اولیه سقوط اقتصادی از جمله گرانی‌ها در جامعه مشهود است و نشان می‌دهد آن‌ها برنامه پیچیده‌ای برای ما در نظر دارند.

وی افزود: باید دست به دست هم دهیم و با توجه به فرمان رهبر معظم و اتکا به علم و توان داخلی به مقابله با دشمن بپردازیم در غیر این صورت خاکریزهای ما یکی پس از دیگری به دشت دشمن خواهد افتاد.

گرجی خاطرنشان کرد: شهدا به ما درس استقامت می‌دهند لذا هرچه دشمن شرایط اقتصادی را سخت کرد شما با هم مهربان‌تر باشید و حرکات منسجمی برای دفاع از محرومان به راه اندازید.

وی افزود: باید در میدان نبرد اقتصادی منسجم و قوی وارد شد تا به پیروزی رسید.

انتهای پیام/ح

نظر شما