شناسهٔ خبر: 26674913 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

همدان| دین اسلام منادی توحید و پیام‌آور امنیت و سازش است

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در قرآن کریم آمده است هر انسانی در انتخاب دین خود آزاد است به همین دلیل نیز می‌گوییم دین اسلام به عنوان تنها دین حق جهان، با هیچ ملتی جنگ و دشمنی ندارد، گفت:دین اسلام منادی توحید و پیام‌آور امنیت و سازش است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی شامگاه پنجشنبه در نشست سفرای خارجی در همدان با اشاره به انتخاب همدان به عنوان پایتخت کشورهای آسیایی در سال 2018 و برگزاری نشست سالانه اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری(unwto) اظهار داشت: خالق جهان انسان را به عنوان گل سر سبد خلقت آفریده است، انسانی که هرگز نمی‌تواند به هیچ دینی پایبند نباشد و یا اینکه از عقیده فرار کند.

وی افزود: خداوند متعال دین اسلام را به عنوان تنها دین حق، مترقی و کامل جهان برای سرنوشت انسان مقرر فرموده است به گونه‌ای که دین 124 هزار پیامبر (ع) نیز اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: این یک باور غلط است که ادیان آسمانی را تقسیم کردند چرا که دین تمامی پیامبران الهی از حضرت نوح تا ابراهیم، موسی و عیسی و غیره همگی اسلام است.

وی با تاکید براینکه واژه اسلام پیام آور امنیت و سلامتی است، گفت: نام گذاری ادیان آسمانی به نام‌های مسیحی و یهودی امری منطقه‌ای و عارضی بوده است و گرنه حقیقیت دین تمامی آنها یکی است که آنهم اسلام است.

محمدی با بیان اینکه دین اسلام با هیچ ملتی سر و سودای جنگ و دشمنی ندارد، تصریح کرد: در قرآن کریم آمده است که هر انسانی در انتخاب دین خود آزاد است به همین دلیل نیز می‌گوییم دین اسلام به عنوان تنها دین حق جهان، با هیچ ملتی جنگ و دشمنی ندارد.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در دین اسلام هرگز ما را به جنگ با دیگر ادیان امر نکرده است مگر زمانی که آنها به جنگ ما بیایند و ما را از خانه و کاشانه خود بیرون کنند، عنوان کرد: امروز شاهدیم که انسانهای بسیاری در میانمار به جرم مسلمان بودن از خانه خود بیرون رانده شده‌اند.

  نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: دین اسلام با همه ملت‌ها، عقیده‌ها وگرایش‌ها سر و سودای سازش، امنیت، نیکی، خوبی و عدالت  دارد و اگر امروز برخی به ظاهر مسلمان دست به جنگ افروزی زده‌اند افرادی هستند که خارج از چارچوب اسلام عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که امروز در غرب آسیا داعش را به وجود آورده و به اسم اسلام و پیامبرگرامی ما دست به جنایت و خونریزی زده اند و به دنبال تخریب چهره اسلام هستند نه تنها مسلمان نیستند بلکه از نظر ما پیرو هیچ دین دیگری نیز نیستند چرا که همان طور که گفتم حقیقت تمامی ادیان الهی، اسلام است.

محمدی با تشریح سخنان حضرت امیرالمومنین علی (ع)  و تاکید ایشان بر عدالت و پرهیز از ظلم حتی به حیوان کوچکی مانند مورچه گفت: اگر امروز جنگی رخ دهد یک جنگ هسته‌ای خواهد که سبب مرگ 5 میلیارد نفر از انسان‌ها می‌شود به همین دلیل امیدوارم هرگز دیوانه ها دستشان به ماشه بمب ها نرود چرا که در غیر این صورت انسانهای بسیاری می‌میرند.

 وی با بیان اینکه امیدوارم روزی بیاید که هیچ موجود زنده‌ای در دنیا مورد ظلم و ستم قرار نگیرد، تصریح کرد: کشورهایی که جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند و بمب های شیمیایی را در اختیار فردی مانند صدام گذاشتد افرادی ظالم بودند که سبب کشته شدن هزار انسان شدند.

انتهای پیام/ ت

نظر شما