شناسهٔ خبر: 26674413 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

اهدای اثر منیر فرمانفرمائیان به کودکان سرطانی

منیر شاهرودی فرمانفرمائیان یکی از آثار خود را به مؤسسه خیریه محک اهدا کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس، بنا بر اعلام روابط عمومی موسسه خیریه محک، امروز (جمعه 22 تیر) اثری از منیر شاهرودی فرمانفرماییان در ساختمان طرح توسعه بیمارستان فوق‌ تخصصی سرطان کودکان محک رونمایی خواهد ‌شد.

در مراسم رونمایی از اثر این هنرمند بین‌المللی ایران، سیدمحمد بهشتی رییس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هادی مظفری مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی معاونت هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان همچون ایران درودی، گلی امامی، فرامرز قریبیان و ایرج طهماسب و اعضای هیات امنا و مدیره مؤسسه خیریه محک حضور خواهند داشت.

محک به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در طول 27 سال حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران همواره از ظرفیت جامعه هنری بهره‌مند بوده است.

برپایی این مراسم نیز با هدف تجلیل از هنر ارزشمند هنرمندانی همچون فرمانفرمائیان صورت می‌گیرد که علاوه بر فعالیت حرفه‌ای خود با نگاهی انسان‌دوستانه، جان‌مایه هنری خود را صرف کاهش دغدغه‌های اجتماعی می‌کنند.

فرمانفرمائیان 96 ساله، نخستین هنرمند ایرانی است که آثارش در یک نمایشگاه انفرادی در موزه گوگنهایم نیویورک به نمایش درآمده و تاکنون به طور گسترده‌ در کشورهای خاورمیانه‌، آمریکا و اروپا در معرض دید هنردوستان قرار گرفته است. همچنین سال گذشته در باغ‌ موزه نگارستان، تالاری دائمی به نمایش آثار این هنرمند حوزه تجسمی اختصاص یافت.

آثار این هنرمند در حراج‌های مختلف از جمله تهران همواره با مبالغ بالا و بعضاً میلیاردی به فروش می‌رود. 

انتهای پیام/

نظر شما