شناسهٔ خبر: 26673595 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

لرستان میزبان برگزاری هفته قرآن و عترت طی دی ماه ٩٧

گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان از برگزاری دومین هفته قرآن و عترت استان لرستان، با ١٤ جشنواره فرهنگی و هنری و مسابقات تخصصی قرائت، ترتیل و حفظ قرآن کریم، طی دی ماه سال جاری، خبرداد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایکنا از لرستان، منصور احمدی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، پنج شنبه، ٢١ تیرماه، در اولین نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری هفته قرآن و عترت استان لرستان که با حضور دبیران اجرایی مجموعه جشنواره های این هفته برگزار شد، گفت: استان لرستان در سال جاری برای دومین بار میزبان برگزاری هفته قرآن و عترت استان، در تاریخ ٢٢ لغایت ٢٨ دی ماه، است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه با همکاری اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار خواهد شد، ادامه داد: در قالب هفته قرآن و عترت لرستان ١٤ جشنواره فرهنگی و هنری با موضوعات مرتبط با حوزه قرآن و عترت، مسابقات تخصصی قرآنی، همایش های علمی و تخصصی در حوزه قرآن و عترت، محافل و مجالس انس با قرآن کریم، مجالس تفسیر و تدبر در قرآن کریم، همایش تجلیل از پیشکسوتان قرآنی استان و تجلیل از خانواده شهدا و چندین برنامه دیگر برگزار خواهد شد.

احمدی با اشاره به اینکه برای اجرای هرچه بهتر برنامه ها و جشنواره ها، برای هر جشنواره یک دبیر اجرایی انتخاب شده است، عنوان کرد: غلامرضا نعمت پور به عنوان دبیر اجرایی جشنواره عکاسی، تیمور احمدوند به عنوان دبیر اجرایی جشنواره مناجات خوانی، شمس الدین آروند به عنوان دبیر اجرایی جشنواره فیلنامه نویسی، خداداد والی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره نقاشی خط، محمدرضا گوهری به عنوان دبیر اجرایی جشنواره فیلم کوتاه، اکبر حیدری به عنوان دبیر اجرایی جشنواره پوستر، عزت جعفری به عنوان دبیر اجرایی جشنواره شعر، حمید آقایی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره صنایع دستی، حدیث صفی خانی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره خوشنویسی، فرزانه عالیخانی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره تذهیب، لیلا غلامی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره داستان کوتاه و فرزاد زیدی نژاد به عنوان دبیر اجرایی جشنواره های تئاتر صحنه ای و نمایشنامه نویسی، انتخاب شده اند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ادامه داد: هرکدام از دبیران اجرایی جشنواره های هفته قرآن و عترت لرستان در رشته هنری خود از بهترین های استان هستند که امیدواریم با حضور این عزیزان هفته قرآن و عترت لرستان نسبت به سال های گذشته با کیفیت بهتری برگزار شود.

وی با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت لرستان در بازه زمانی ٢٢ لغایت ٢٨ دی ماه سال جاری، عنوان کرد: فراخوان مجموعه جشنواره ها و مسابقات هفته قرآن و عترت درحال آماده شدن است و اوایل مردادماه در سراسر استان پخش خواهند شد.

احمدی ادامه داد: مسابقات قرآن هفته قرآن و عترت استان نیز در رشته های قرائت قرآن ویژه برادران، ترتیل خوانی قرآن کریم ویژه خواهران، مسابقات شفاهی حفظ ١ تا ٥ جزء قرآن کریم خواهران و برادران ویژه افراد زیر ١٥ سال و مسابقات شفاهی حفظ ١٠ تا ٢٠ جزء قرآن کریم خواهران و برادران، به دبیری اتحادیه تشکل ها و موسسات فرهنگی مردمی قرآن و عترت لرستان، برگزار خواهد شد.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ادامه داد: فراخوان مجموعه جشنواره ها اوایل مردادماه در سراسر استان پخش خواهد شد و علاقه مندان به شرکت در مجموعه جشنواره های هفته قرآن و عترت لرستان، می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس خرم آباد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه سوم، دفتر قرآن و عترت، ارسال کنند.

وی افزود: متن فراخوان مجموعه جشنواره های هفته قرآن و عترت لرستان، در پایگاه اطلاع رسانی گروه قرآن و عترت لرستان به آدرس qlr.farhang.gov.ir قبال دسترسی است.

در ادامه نیز فرید رحمتی، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در سخنانی به اهمیت و ظرافت کار کردن در زمینه قرآن و عترت اشاره کرد و افزود: کار کردن در این زمینه دقت و ظرافت زیادی را می طلبد چراکه این فعالیت ها با حوزه قرآن و عترت ارتباط دارد که رابطه مستقیمی با جامعه دارد.

در ادامه جلسه دبیران اجرایی هرکدام نظرات خود را در رابطه با فراخوان جشنواره ها اعلام کرده و ترکیب اصلی فراخوان مجموعه جشنواره ها مشخص شد.  

انتهای پیام 

نظر شما