شناسهٔ خبر: 26671806 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

آتش‌سوزی شدید در مسجد جامع ساری +تصاویر

بر اثر آتش‌سوزی شدید در مسجد جامع شهرستان ساری، حریق به مغازه‌های بازار نرگسیه سرایت کرد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری فارس: از دقایقی پیش مسجد جامع ساری واقع در مرکز شهر ساری دچار حریق شده است، به طوریکه آتش از سقف و پنجره‌های مسجد جامع ساری زبانه می‌کشد.

نیرو‌های آتش‌نشانی ساری در تلاش برای مهار آتش و جلوگیری از سرایت آن به بازار اطراف آن هستند.

۲۰:۱۱/ برخی شاهدان علت آتش‌سوزی را ناشی از اتصالات کابل‌های برق اعلام می‌کنند.

۲۰:۲۰/ آتش به مناره‌های مسجد سرایت کرده است. کل سازه مسجد در حال سوختن است و ازدحام جمعیت حاضر اطراف مسجد نیز زیاد گزارش می‌شود.

۲۰:۲۵/ نیروی انتظامی در تخلیه جمعیت است و فرماندار ساری دقایقی قبل در محل حادثه حضور یافت.

۲۰:۳۰/ از شهر‌های اطراف ساری برای اعزام نیروی اطفای حریق درخواست امدادرسانی شده است.

۲۰:۳۲/ جمعیت زیادی اطراف مسجد حضور دارند و ضرورت امداد هوایی برای اطفای حریق به شدت احساس می‌شود.

۲۰:۳۵/ بزرگترین و مجهزترین خودروی آتش‌نشانی ساری برای اطفای حریق به‌کارگیری شده، اما شدت حریق بسیار زیاد است و هنوز به زبانه آتش نرسیده است.

۲۰:۴۰/ آتش به برخی از مغازه‌های اطرف مسجد جامع واقع در بازار نرگسیه سرایت کرده است.

 

۲۰:۵۲/ برق منطقه مرکزی ساری برای جلوگیری از انتقال آتش قطع شد.

۲۱:۰۰/ حدود ۱۰ باب مغازه اطراف مسجد طعمه حریق شده است. بنابر گزارش خبرنگار فارس مسجد از چهار طرف دچار حریق شده است.

۲۱:۰۳/ شهردار ساری در محل حادثه حضور یافته. تجهیز نبودن خودرو‌های اطفای حریق مشکلاتی را در اطفا ایجاد کرده است؛ بنا به مشاهده خبرنگار فارس یکی از خودرو‌های اطفای حریق حتی بنزین نداشته است و امدادگران بنزین را با ظرف ۲۰ لیتری به باک ماشین ریخته‌اند.


 ۲۱:۰۶/ چوبی و گلی بودن ساختمان مسجد اطفا را با مشکل کرده است و مغازه‌های اطراف مسجد که عموما فروشگاه‌های پوشاک هستند طمعه حریق شده‌اند.

۲۱:۱۲/ تخلیه برخی از منازل مسکونی مجاور مسجد

کلانتری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری ساری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری بیان کرد: با توجه به اینکه سقف منازل و اماکن تجاری مجاور مسجد جامع از چوب بود در حال پیشگیری از سرایت آتش هستیم.

وی افزود: همچنین در حال تخلیه برخی از منازل مسکونی مجاور برای از جمله کوچه خسرویه برای ایمنی بیشتر هستیم.

۲۱:۱۵/ احتمال تلفات جانی بعید است

عباسعلی رضایی فرماندار ساری با بیان اینکه آتش‌سوزی قبل از موقع نماز بوده است، اظهار کرد: احتمال اینکه فردی در زمان آتش‌سوزی در مسجد حضور داشته باشد کم است لذا اینکه کسی دچار صدمه جانی یا فوت شده باشد، بعید به نظر می‌رسد.

۲۱:۲۰/ یکی از مغازه‌داران مجاور مسجد درباره وقوع حادثه اظهار کرد: در ابتدا دود سفیدی از مسجد مشاهده کردم و بلافاصله به آتش‌نشانی اطلاع دادم، اما نیرو‌های اطفای حریق با فاصله حدود نیم ساعته به محل حادثه رسیدند.
۲۱:۴۳/ ۳۰ مغازه دچار حریق شد

عباس رمدانی نائب رئیس اتاق اصناف با اشاره به سرایت حریق به مغازه‌های اطراف مسجد، اظهار کرد: بر اثر این حادثه ۳۰ مغازه دچار حریق شد.

۲۱:۴۵/ برخی نمازگزاران اعلام کردند که اتصال برق همواره در مسجد وجود داشته و به احتمال زیاد جرقه اولیه آتش از کمپرسور کولر مسجد ایجاد شده است.

۲۱:۴۶/ نیروی انتظامی در ۴ ظلع مسجد حضور داشته و امنیت در بازار برقرار است و به جز حجره‌های اطراف مسجد که طمعه حریق شده و مغازه‌های اطراف و بازار رجایی ساری باز است و فعالیت در بازار ادامه دارد.

۲۱:۴۹/ ۱۰ دستگاه کامیونت آتش‌نشانی از شهر‌های اطراف رسیده و تمام تانکر‌های آب‌پاش سازمان‌های خدمات‌رسان ساری در محل حادثه مستقر شده است.

 
۲۱:۵۰/ بنابر اظهارات نیرو‌های مردمی آتش از شبستان آقای نوبخت و آقای شفیعی شروع شده است.

۲۱:۵۱/ سردار میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران نیز در محل حادثه حضور یافته است.

۲۱:۵۲/ ۳ دستگاه اورژانس ۱۱۵ در محل حادثه مستقر شده است، خودرو‌های امدادی برق، گاز، مخابرات کل خیابان انقلاب را پوشانده و تردد برای خودرو‌های شخصی در خیابان انقلاب ممنوع اعلام شده است.

۲۱:۵۴/ تقریبا ۵۰ درصد آتش اطفاء شده است، ولی دود سفید همچنان در محل آتش‌سوزی دیده می‌شود.

۲۱:۵۵/ تعدادی از نیرو‌های اطفای حریق دچار مشکل تنفسی شدند به طوریکه ماموران آتش‌نشانی برای لحظاتی اکسیژن‌گیری با کپسول را داشته و دوباره برای اطفاء اقدام کردند. نیرو‌های امدادی هلال‌احمر نیز همپای آتش‌نشانان مشغول اطفای حریق هستند.

۲۲:۰۱/ محمد اسلامی استاندار مازندران دقایقی قبل در محل حادثه حضور یافت.

۲۲:۳۳/ اطفای کامل حریق مسجد با تلاش ۳ ساعته مأموران آتش‌نشانی و هلال‌احمر

حریق مسجد جامع ساری با تلاش بیش از سه ساعت به صورت کامل اطفاء شد. پس از دقایقی از شروع حادثه نیرو‌های امدادی از چهار شهر استان مازندران در ساری مستقر شدند. بنابر مشاهدات شاهدان و خبرنگاران فارس حدود ۳۰ باب مغازه در این حادثه طعمه حریق شد.

نظر شما