شناسهٔ خبر: 26670488 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند خبر داد:

تشویق صنوفی که کالای فرهنگی ایرانی را در اولویت فروش قرار دهند

مرند - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند از تشویق صنوفی که کالای فرهنگی ایرانی را در اولویت فروش خود قرار دهند خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فرجی عصر پنج شنبه در دومین جلسه ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری این شهرستان که با حضور اعضای ستاد در این اداره برگزار شد، با اشاره به اهداف تشکیل ستاد و اهمیت موضوع، نظارت بر محصولات و آثار فرهنگی وهنری را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در عصری که هجمه فرهنگی دشمن، فرهنگ این سرزمین را نشانه گرفته است، آگاهی بخشی، نظارت و هدایت عرضه کننده و مصرف کننده محصولات فرهنگی، گامی مهم در مقابله با آن هجمه هاست.

وی ادامه داد: از آنجایی که حمایت از محصولات ایرانی مورد تاکیدات مقام معظم رهبری و مسئولین و مردم می باشد، حمایت از محصول فرهنگی ایرانی نیز مصداق همان حمایت از کالای ایرانی است.

وی تاکید کرد: در صورت نظارت دقیق، بستر لازم برای خلق آثار غنی و ارزشمند برای هنرمندان ایرانی فراهم می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در ادامه با اشاره به نحوه تشکیل تیم های بازرسی و روند انجام آن خاطرنشان کرد: تیم بازرسی براساس قوانین موجود و توجیه تیم ها با رویکرد آموزش محور بودن  در راستای آگاهی افزایی به صنوف مربوطه و پیشگیری از بروز تخلفات بزودی تشکیل می شود.

فرجی تصریح کرد: اولویت بخشی به صنوف مرتبط و اولویت دار که به ارائه محصولات فرهنگی و هنری می پردازند از دیگر اقداماتی است که باید صورت بگیرد.

وی در پایان از تشویق صنوفی که کالای فرهنگی ایرانی را در اولویت فروش خود قرار دهند خبر داد.

نظر شما