شناسهٔ خبر: 26655852 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

نیمه نهایی جام جهانی 2018

کرواسی 2 - انگلیس یک؛ معجزه پپ اینبار جواب نداد / نبرد 360 دقیقه ای کرواسی برای فینال

شاگردان دالیچ در شبی تاریخی برای فوتبال این کشور، انگلیس را 2 بر یک شکست دادند تا حریف فرانسه در دیدار فینال شوند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، دیدار در مرحله نیمه نهایی جام جهانی بین تیم‌های کرواسی و انگلیس در حال برگزاری است و گزارش کامل این بازی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

   2   

            کرواسی             

یک  

                      انگلیس                          

 ورزشگاه: لوژنیکی

 

اطلاعات بازی

                    ️

 داور: جونیت چاکر                                                

 ساعت شروع بازی: 22:30

 ترکیب تیم ملی کرواسی

 ترکیب تیم ملی انگلیس

23

1

6

2

 کایل واکر ( 54)

21

5

2

6

3

 ایوان استرینیچ (94)

8

7

20

  دله آلی

10

 لوکا مودریچ

7

 جسی لینگارد

18

12

4

18

11

  مارسلو بروزوویچ 

10

17

9

               سرمربی: دالیچ

                   سرمربی: گرت ساوت‌گیت

   

 

   

 

 

 

دقایق حساس، حواشی و گزارش بازی در ادامه می‌آید:

دقیقه 120: شوت کم دقت کراماریچ در موقعیت مناسب به تور کنار دروازه انگلیس برخورد کرد.

کرواسی 2 - انگلیس یک / ماریو مانژوکیچ​ (109): ضربه سر پریشیچ روی غفلت مدافعان انگلستان، به مانژوکیچ رسید و این بازیکن با ضربه پای چپ دقیق توپ را درون دروازه قرار داد تا کرواسی بازی یک بر صفر باخته را با برتری 2 بر یک عوض کرده باشد.

مانژوکیچ

دقیقه 107: کرنر کوتاه راکیتیچ داخل محوطه جریمه به بروزوویچ  رسید که شوت این بازیکن خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 105: واکنش تماشایی پیکفورد مانع از باز شدن دروازه اش شد.سانتر رو به جلوی پریشیچ داخل شش قدم به مانژوکیچ رسید که ضربه او را پیکفورد با پا به کرنر فرستاد و دروازه انگستان را از یک خطر جدی نجات داد.

دقیقه 98: ورسالیکو ناجی دروازه کرواسی شد.ارسال کرنر تریپر روی نقطه پنالتی را جان استونز با ضربه سری تماشایی به سمت دروازه فرستاد و در شرایطی که توپ در آستانه ورود به دروازه بود توسط ورسالیکو از روی خط برگشت داده شد.

ورسالیکو

دقیقه 83: اشتباه عجیب پیکفورد روی توپ ارسالی ورسالیکو چیزی نمانده بود کار دست انگلستان بدهد اما ضربه پریشیچ پشت دروازه فرود آمد.

دقیقه 82: توپ ارسالی در بین مدافعان انگلیس برای مانژوکیچ را این بازیکن با کنترل سینه در موقعیت شوتزنی قرار داد که ضربه او از زاویه بسته توسط پیکفورد در دو مرحله مهارشد.

دقیقه 73: شوت روی پای بروزوویچ از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از روی دروازه انگلیس به بیرون رفت.

دقیقه 72: تنها چهار دقیقه بعد از گل تساوی، پریشیچ فرصت این را داشت تا برای بار دوم دروازه انگلیس را باز کند اما شوت پای چپ او از زاویه بسته، با بدشانسی به تیر دروازه خورد، در ریباند هم مانژوکیچ که دروازه خالی را پیش رو داشت ضربه اش را به جایی زد که پیکفورد حضور داشت تا توپ را بدون دردسر مهار کند.

کرواسی یک - انگلیس یک / ایوان پریشیچ (68): سانتر دقیق ورسالیکو از سمت راست در شرایطی که میرفت روی سر واکر فرود بیاید، با ضربه تماشایی  پریشیچ در گوشه دروازه قرار گرفت تا بازی به تساوی کشیده شود.

پریشیچ-2

پریشیچ

دقیقه 65: بهترین فرصت کرواسی برای زدن گل تساوی از دست رفت.سانتر مودریچ در شلوغی محوطه جریمه به پریشیچ رسید اما شوت محکم او به بازیکنان انگلیس خورد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 63: اندرسون با پاس در عمق استرلینگ را در موقعیت گلزنی قرار داد که تعلل او و ضربه‌ای که بعد از برخورد با ویدا زد، توسط سوباسیچ دفع شد.

دقیقه 57: سانتر دیدنی و سرضرب تریپر از جناح راست به دهانه دروازه را  لوورن قبل از اینکه توپ به کین برسد از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه 56: در شرایطی که بازیکنان کرواسی برای جبران گل جلو کشیده بودند، اولین موقعیت نیمه دوم برای انگلیس به دست آمد اما شوت محکم  لینگارد به لوورن خورد و به کرنر رفت.

دقیقه 45: اشتباه پیکفورد باعث شد توپ در موقعیتی مناسب به راکیتیچ برسد اما تعلل این بازیکن موقعیت را از کروات ها گرفت.

دقیقه 34: ضد حمله خطرناک برای انگیس با حرکت سریع کین آغاز شد و در ادامه دله آلی جسی لینگارد را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد اما شوت لینگارد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 32: ارسال تند و تیز ربیچ را استونز برگشت داد و در ادامه شوت پای چپ پُر قدرت هافبک کرواسی را پیکفورد در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 29: دروازه کرواسی به شکلی عجیب بسته ماند.هری کین در موقعیت تک به تک توپش را به بدن سوباسیچ کوبید و در ریباند باز هم فرصت این را داشت تا دروازه خالی را باز کند اما ضربه او از زاویه بسته بعد از برخورد به تیر دروازه و مدافع کرواسی راهی اوت شد. البته پیش از این آفساید کین هم اعلام شده بود.

هری-کین

دقیقه 21: اشتباه مدافعان کرواسی موقعیتی مناسب را نصیب بازیکنان انگلیس کرد، اما پاس استرلینگ را هری کین در موقعیت آفساید تبدیل به گل کرد.

دقیقه 18:حرکت در عرض پریشیچ این بازیکن را در موقعیت شوتزنی قرار داد که ضربه او با برخورد به پاهای مدافع انگلیس راهی به دروازه پیدا نکرد اما چاکر، داور مسابقه در این صحنه برای کرواسی کرنر اعلام نکرد.

دقیقه 14:ارسال تریپر از روی نقطه کرنر با ضربه سر مگوایر همراه شد، اما توپ در چارچوب نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

کرواسی 0 - انگلیس یک / کیرن تریپر (5): خطا روی دله آلی موقعیت ایستگاهی را در منطقه ای مناسب نصیب انگلیس کرد.کیرن تریپر پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و با شوتی فنی و تماشایی توپ را دور از دستا سوباسیچ درون دروازه قرار داد تا اولین موقعیت جدی بازی به گل اول انگلیس تبدیل شود.

انگلیس-3

انگلیس-2

حاشیه ها:

* پیش از شروع بازی تصاویری از تقابل‌های قبلی دو تیم روی اسکوربرد به نمایش در آمد.

* مسیری که دو تیم برای حضور در جام جهانی و بعد از آن این مرحله نیز پشت سر گذاشته بودند، بخش بعدی تصاویر اسکوربرد برای هواداران بود.

*نمایی از رختکن دو تیم کرواسی و انگلیس ، این بازی از ساعت 22:30 آغاز خواهد شد.

کرواسی

انگلیس

در فاصله یک ساعت به بازی همچنان استادیوم خالی است و بیشتر طرفداران دو تیم در محوطه بیرون حضور دارند.

* دروازه‌بانان انگلیس وارد زمین شدند و در میان تشویق تماشاگران به گرم کردن پرداختند.

کرواسی-انگلیس

نظر شما