شناسهٔ خبر: 26641930 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

کاروان ۶۰ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس راهی مرزهای ایران+ فیلم

روز گذشته کاروان حامل پیکرهای مطهر شهداء از خاک عراق بسوی منطقه مرزی مُنذریه خسروی به حرکت درآمد تا صبح امروز چهارشنبه ۲۰ تیرماه ۶۰ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس طی مراسمی رسمی به کشور بازگردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، روز گذشته کاروان حامل پیکرهای مطهر شهداء از خاک عراق بسوی منطقه مرزی مُنذریه خسروی به حرکت درآمد تا صبح امروز چهارشنبه 20 تیرماه  60 شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس طی مراسمی رسمی به کشور بازگردند. این شهدای گرانقدر مربوط به عملیات‌های، مسلم بن عقیل(ع)،کربلای6 و تک دشمن در فروردین سال 65 است که از منطقه مندلی واقع در استان دیاله عراق توسط گروه‌های عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین کشف شده‌اند.

پیکر مطهر این شهدا تا دقایقی دیگر وارد کشور می‌شود. فیلم صحنه‌هایی از انتقال پیکرهای مطهر شهداء از عمق منطقه عملیاتی به سوی مرز مشترک ایران وعراق در ادامه قابل مشاهده است:

برابر هماهنگی‌های به عمل آمده اجساد 80 عراقی کشف شده نیز در این مراسم تحویل مقامات عراقی می‌شود. شهدای گرانقدر پس از ورود به کشور و برگزاری آیین استقبال، برای انجام عملیات تخصصی شناسایی، به تهران منتقل خواهند شد. مرزنشینان غیور شهرهای خسروی، قصرشیرین، سرپل ذهاب و روستاهای اطراف نیز همچون گذشته، ضمن حضور پرشور در مراسم با این شهدای عزیز تجدید پیمان خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظر شما