شناسهٔ خبر: 26641084 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

فقهی زاده:

فرهنگ قرآنی باید بر مرز و بوم فرهنگی و اخلاقی جامعه گسترش یابد

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید فرهنگ قرآنی و اخلاق قرآنی بر مرز و بوم سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اخلاقی ما گسترش یابد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، همایش تجلیل از برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم  ۱۹ تیرماه در تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد.

در این مراسم عبدالهادی فقهی ‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما در آذرماه سال ۹۶ از مدیرکل قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برای رقم زدن یک اتفاق مبارک و هم‌افزا، برادرانه و همدلانه برای حذف موازی‌کاری در فعالیت‌های قرآنی دعوت کردیم.

وی افزود: به حمدالله با تلاش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و سازمان اوقاف و امور خیریه برای اولین‌بار در کشور آزمون سراسری قرآن به صورت مشترک برگزار شد.

فقهی‌زاده تصریح کرد: یک رویداد بزرگ فرهنگی در سراسر کشور باحضور ۲۴۱ هزار نفر با کمترین تعداد غایب که کمتر از ده درصد این تعداد را در بر می‌گرفت این آزمون در شکوه بسیار چشمگیری برگزار شد.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امام جمعه اصفهان در روز بعد از برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم سراسری به سبب برگزاری باشکوه آن در خطبه‌های نماز جمعه از مسئولین برگزاری آزمون تقدیر و آرزو کرد این قبیل آزمون‌ها و رویدادهای فرهنگی به کرات در طول سال برگزار شود.

وی گفت: در طول برگزاری آزمون استان‌های محروم و برخوردار در جای جای ایران اسلامی به خود چهره قرآنی گرفت و آزمون باشکوه خاصی برگزار شد چرا که هدف اساسی از برگزاری این آزمون ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی بود.

فقهی‌زاده افزود: ما فعالیت‌های قرآن را برای فعالیت‌های قرآنی انجام نمی‌دهیم ما فعالیت‌های قرآنی را انجام می‌دهیم برای توسعه فرهنگ و توسعه اخلاق قرآنی و فرقی هم نیست بین مسئولان همه باید قرآنی بنگریم، قرآنی ببینیم، قرآنی بخواهیم و قرآنی زندگی کنیم.

وی تصریح کرد: باید فرهنگ قرآن و اخلاق قرآنی بر مرز و بوم ما و بر مرز و بوم سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اخلاقی ما گسترش یابد.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با تشکر از مسئولان قرآنی استان کرمانشاه و تقدیر از حضور چهره های قرآنی اظهار کرد: در بدو ورود به کرمانشاه چهره‌های قرآنی استان با بیان اینکه ما چیزی از دولت نمی‌خواهیم جز اینکه ما را یاری کنند برای ترویج و توسعه فعالیت‌ها و فرهنگ قرآنی نشان دادند که از دانش و بینش قرآنی برخوردارند و این خود جای تقدیر بسیار دارد.

نظر شما