شناسهٔ خبر: 26321212 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

اتحادیه اروپا ۱۱ مقام ونزوئلایی را تحریم می‌کند

اتحادیه اروپا در اعتراض به انتخاب مجدد رئیس‌جمهوری ونزوئلا در انتخاباتی که به ادعای این نهاد منصفانه و آزاد نبود، ۱۱ مقام کاراکاس را در لیست تحریم قرار می‌دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، خبر ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی‌های این ۱۱ مقام‌ اولین بار ماه مه توسط خبرگزاری رویترز گزارش شده بود و این اتفاق جدای از تحریمی است که اتحادیه اروپا ماه ژانویه علیه هفت مقام ارشد ونزوئلایی اعمال کرد. مقام‌های اتحادیه‌ اروپا مستقیما نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا را هدف قرار نمی‌دهند بلکه در نظر دارند تا ابتدا به اطرافیان او فشار وارد آورند.

اتحادیه اروپا به عنوان سومین شریک تجاری بزرگ ونزوئلا پس از آمریکا و چین به دنبال انزوای کاراکاس و کمک به پایان "رژیم خودکامه‌ای" است که "اقتصاد را ویران کرده و به کمبود موادغذایی دامن می‌زند".

اتحادیه اروپا ماه نوامبر تحریم‌ تسلیحاتی علیه ونزوئلا اعمال کرد. همچنین انتظار می‌رود وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) بیانیه‌ای در راستای محکوم کردن انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا صادر کنند.

اپوزیسیون اصلی ونزوئلا انتخابات را تحریم کرده بود که علت آن منع شدن دو تن از رهبران سرشناس آن اعلام شد. آمریکا هم ماه مه علیه چهار ونزوئلایی و سه شرکت مستقر در فلوریدا تحریم‌هایی اعمال کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما