شناسهٔ خبر: 26306229 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

قطع کامل و عمدی اینترنت در الجزایر/ فیلتر فیس‌بوک هنگام برگزاری امتحانات سراسری

فناوری اطلاعات > اینترنت - بعد از لورفتن سؤالات امتحانی دبیرستان‌های الجزایر در سال 2016 واکنش نسبت به فضای مجازی در شب امتحانات غیرقابل‌تصور شده است.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش خبرآنلاین، امسال تا 25 ژوئن قرار بر این شده است که اینترنت قطع‌شده و فیس‌بوک نیز مسدود شود تا جلوی سوءاستفاده احتمالی از طریق فضای مجازی گرفته شود. {لینک}

در قدیم نوشتن تقلب در کف دست و ... مُد بود و امروز با به اشتراک‌گذاری پاسخ‌ها روی صفحات فیس‌بوک و فضای وب تقلب‌های شب امتحان کابوس بزرگی برای مقامات آموزشی شده است.

در سال 2016 دقایقی پس از شروع امتحانات سراسری سؤالات و پاسخ‌ها به‌صورت آنلاین منتشر شد و باعث شد تا نظام آموزشی الجزایر با تقلب آنلاین روبرو شود.

در سال 2017 تصمیم گرفته شد تا شبکه‌های اجتماعی فیلتر شوند تا مانع از بروز اتفاقات مشابه 2016 شوند اما تقلب ادامه یافت و امسال تصمیم گرفته شد تا اینترنت به‌طورکلی قطع شود. به همین دلیل به اپراتورهای مخابراتی -اینترنتی دستور داده شد تا اینترنت را موقع امتحان قطع کنند تا مشکل حل شود.

از بیستم ژوئن اینترنت روزانه چند ساعت و هم‌زمان با برگزاری امتحانات قطع می‌شود و تا فردا هم ادامه خواهد داشت.

مقامات عراقی نیز برای سومین سال پیاپی تصمیمی مشابه در شب امتحان گرفته و اینترنت را قطع کردند.

به گفته کارشناسان قطع کردن اینترنت پیامدهای منفی روی اقتصاد این کشورها دارد اما همچنان مقامات اصرار به استفاده از روش تهاجمی برای مقابله با تقلب در شب امتحان دارند.

 

 

5656

 

نظر شما