شناسهٔ خبر: 26264821 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

۴۳ درصد مردم آلمان خواستار استعفای مرکل هستند

نتایج نظرسنجی که پایگاه تحلیلی «یو گاو» اخیرا در آلمان انجام داده حاکی از آن است که نیمی از مردم در آلمان موافق کناره گیری آنگلا مرکل از قدرت هستند. حدود ۴۳ درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی موافق کناره گیری صدر اعظم از قدرت هستند. در همین حال ۴۲ درصد نیز باقی ماندن آنگلا مرکل در قدرت را یک تصمیم بهتر می‌دانند و ۱۵ درصد نیز از رای دادن در این موضوع خودداری کردند.

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نتایج نظرسنجی که پایگاه تحلیلی «یو گاو» اخیرا در آلمان انجام داده حاکی از آن است که نیمی از مردم در آلمان موافق کناره گیری آنگلا مرکل از قدرت هستند.

به گزارش شامگاه جمعه روسیا الیوم به نقل از روزنامه آلمانی «دی ولت»، بر اساس نتایج نظرسنجی پایگاه تحلیلی یو گاو، حدود ۴۳ درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی موافق کناره گیری صدر اعظم از قدرت هستند.
در همین حال ۴۲ درصد نیز باقی ماندن آنگلا مرکل در قدرت را یک تصمیم بهتر می‌دانند و ۱۵ درصد نیز از رای دادن در این موضوع خودداری کردند.
نظر سنجی پایگاه تحلیلی یو گاو همچنین حاکی از آن است که ۳۲ درصد از آلمانی‌ها معتقدند که ائتلاف دولت متشکل از اتحاد دموکراتیک مسیحی، اتحاد سوسیال مسیحی و حزب دموکراتیک سوسیال آلمان به دلیل بحران شدید پناهجویان در آستانه فروپاشی است.
این در حالی است که ۴۵ درصد بر آین باورند دولت قادر به حفظ این ائتلاف خواهد بود.
موضوع مهاجرت در المان طی رزو‌های اخیر باعث ایجاد بحران در دولت این کشور شده است.
هورست زیهوفر وزیر کشور آلمان پیش‌تر خواستار این شده بود که آلمان به صورت یک جانبه و بدون توجه به تصمیمات اتحادیه اروپا از ورود پناهجویان به کشور جلوگیری کند.
آنگلا مرکل نیز اعلام کرد که هر دو حزب ائتلاف محافظه کار وی، خواستار سازمان دهی مساله مهاجرت و کاهش قابل توجه شمار مهاجرانی که وارد این کشور می‌شوند، هستند.
مرکل چندی پیش از کشور‌های اتحادیه اروپا خواست در مورد سیستم مشترک مرتبط با پناهجویان، به پیشرفت‌هایی دست یابند.
آلمان در سال‌های اخیر پذیرای بیش از یک میلیون پناهجو بوده که این مساله، فشار سنگینی به بودجه این کشور وارد و حزب مخالف مهاجرت را در آلمان تقویت کرده است.
آمار منتشر شده نشان می‌دهد که شمار بالایی از مهاجران در آلمان از ارتباطات خانوادگی با خاورمیانه برخوردار هستند. همچنین تعداد زیادی از پناهجویان در آلمان، آفریقایی تبارند.

نظر شما