شناسهٔ خبر: 26242554 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سمنان| آمار ورودی به زندان شاهرود کاهش یافت

دادستان شاهرود با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ فقره پرونده کیفری منجر به سازش شد گفت: در این مدت آمار ورودی به زندان شاهرود به ۸۷۹ نفر کاهش‌یافته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، حسین رجبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: توسعه تقویت خدمت به مردم یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دادستانی شاهرود است.

وی با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز توسعه در دادستانی این شهرستان خاطرنشان کرد: رسیدگی به پرونده‌ها و مطالبات مردم مهم‌ترین بند این سند است و باید در این راستا نسبت به ارتقای سطح کمی و کیفی رسیدگی به پرونده‌ها بپردازیم.

دادستان شاهرود با بیان اینکه رسیدگی به پرونده‌های مسن و کاهش مدت‌زمان رسیدگی به پرونده‌ها دو رویکرد مهم دادگستری شاهرود است افزود: در این مدت بیش از 100 ساعت دوره آموزشی برای کارکنان این نهاد در راستای تکریم ارباب‌رجوع و رسیدگی به پرونده‌ها برگزار شده است.

وی با تأکید بر اینکه کاهش آمار ورودی به زندان و کاهش وقوع جرم از دیگر سیاست‌های ددستگاه های قضایی است اعلام کرد: آمار ورودی به زندان شاهرود از یک هزار و 252 نفر در سال 93 به 879 نفر در سال 96 رسیده است.

رجبی با بیان اینکه در این مدت یکی از مهم‌ترین اقدامات دادگستری برای کاهش وقوع جرم و آمار ورودی زندان‌ها جلب رضایت شاکیان پرونده و ایجاد سازش بین طرفین بوده است اعلام کرد: 2 هزار و 500 پرونده در استان سمنان منجر به سازش شده است.

وی ابراز داشت: بالغ‌بر 500 پرونده کیفری نیز با رضایت مردم بسته شد و در بسیاری از موارد با جلب رضایت افراد پرونده‌ای تشکیل نشده است.

دادستان شاهرود با اشاره به پیشرفت روز افزودن علم و فناوری یادآور شد: رسیدگی به جرائم اینترنتی و آگاهی بخشی به مردم برای جلوگیری از کلاه‌برداری‌های اینترنتی از دیگر اولویت‌های این نهاد است.

وی افزود: از ابتدای سال 97 تاکنون بالغ‌بر 200 میلیون تومان کلاه‌برداری اینترنتی در شاهرود انجام‌شده است که باید تمهیدات لازم برای مقابله با ابن گونه جرائم انجام شود.

رجبی با تأکید بر اینکه برخورد با جرائم خشن از دیگر سیاست‌هایی است که از سوی قوه قضاییه در شاهرود پیگیری می‌شود اذعان کرد: در یک سال گذشته بالغ‌بر 8 فقره پرونده قتل و 9 نفر کشته در شاهرود به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه ریشه این قتل‌ها در حمل سلاح سرد و عدم کنترل خشم افراد است بیان کرد: کلاه‌برداری، جعل اسناد، تهدید، ضرب‌وجرح، تخریب بیشترین جرائمی است که در یک سال گذشته رخ‌داده است.

دادستان شاهرود گفت: در این مدت یک هزار و 597 پرونده مربوط به مواد مخدر در دادگستری شاهرود ثبت‌شده است.

انتهای پیام/ش

نظر شما