شناسهٔ خبر: 26238662 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

شهردار تهران: فروش تراکم منبع درآمد است؛ باید ادامه یابد

شهردار تهران با بیان اینکه یکی از منابع درآمدی پایتخت فروش تراکم است، گفت: این موضوع باید براساس ضوابط، قانون و همین‌طور طرح تفصیلی ادامه پیدا کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی افشانی در حاشیه برگزاری ششمین اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش می‌شود مسئله ساختمان شورای عالی استان‌ها در سال جاری با همکاری شهرداری و وزارت کشور حل شود.

وی درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: این موضوع به‌عنوان عوارضی بوده که شهرداری‌ها برای اداره امور شهر دریافت می‌کنند و با توجه به این‌که این عوارض توسط دولت و شهرداری از مردم اخذ می‌شد و تعدادشان هم زیاد بود برای این‌که مردم در چند مورد عوارض ندهند طرح تجمیع عوارض صورت گرفت.

افشانی بیان کرد: بنابراین از طریق مالیات بر ارزش افزوده 50 درصد از درآمدهای آن به دولت و 50 درصد دیگر به شهرداری‌ها پرداخت می‌شد که هم‌اکنون سهم شهرداری‌ها به 33 درصد کاهش یافته است.

شهردار تهران در خصوص تعامل بین شورای شهر و مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تعامل بین شورا و مجلس کمک می‌کند که قوانین شورای شهر به‌عنوان نهاد محلی، پشتیبان بهتری داشته باشد و در اداره امور، مردم سهم بیشتری داشته باشند و قطعاً با تعامل در مجلس، دولت و دیوان عدالت اداری مصوبات بهتر و دقیق‌تر عمل خواهد شد.

وی ادامه داد: بخشی از هزینه‌های پایتخت را باید دولت پرداخت کند و در حال حاضر نیز اعتبارات توسعه مترو باید افزایش پیدا کند و دولت در این بخش به تعهدات خود عمل کند.

شهردار تهران در خصوص تراکم‌فروشی و فروش هولوگرام گفت: این که در گذشته چه بخشنامه‌ای وجود داشته است به بنده مربوط نمی‌شود و در حال حاضر مسئولیت مدیریت شهری به‌عهده بنده است و با دانش خودم اداره شهر را دنبال خواهم کرد، ضمن این که عوارض حتماً گرفته می‌شود چرا که یکی از منابع درآمدی تهران همین عوارض است.

افشانی ادامه داد: متأسفانه یک ساختمان در یک محله‌ای مانند دودکش بالا می‌آید و زندگی شهروندان را ساقط می‌کند و قطعاً از این پس شاهد این‌گونه ساختمان‌ها در تهران نخواهیم بود و ساخت‌وساز باید براساس طرح جامع باشد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا فروش تراکم در تهران ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: یکی از منابع درآمدی پایتخت فروش تراکم است و باید براساس ضابطه، قانون و همین‌طور طرح تفصیلی باشد.

شهردار تهران در پایان درخصوص احداث ساختمان جدید پلاسکو گفت: روز گذشته با آقای سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان درباره این ساختمان صحبت کردم و قرار شد گودبرداری ساختمان جدید پلاسکو را شهرداری تأیید کند و پس از آن ادامه کار انجام شود.

انتهای پیام/*

نظر شما